logo

Latvija sargā savas vērtības, saka Saeimas Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājs

10.05.2016 Eiropas Parlamentā

Foto: Ernests Dinka, Saeimas Administrācija

“Latvija spēj sekmīgi aizstāvēt savas intereses Eiropas Savienībā, lai gan ir neliela valsts, “ uzsvēra Saeimas Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš, tiekoties ar Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas skolēniem. Piedaloties Eiropas Parlamenta projektā “Euroscola 2016”, jaunieši deputātu iztaujāja saistībā ar Eiropas Komisijas pieņemto regulu par grozījumiem kūpinājumu ražošanā, kas 2014. gadā Latvijā izraisīja lielu satraukumu. Jaunie noteikumi nozīmēja mūsu tradicionālo kūpināto produktu pazušanu no apgrozījuma, kā arī iespējamu mazo uzņēmumu bankrotēšanu.

2017.gadā beigsies Latvijai atvēlētais pārejas laiks, kurā bija jāveic padziļināta izpēte par benzopirēna ietekmi uz cilvēka veselību. “Tiek veikts ļoti nopietns pētījums, kas sastāv no benzopirēna ietekmes analīzes, kā arī tajā tiek apskatīti vēl citi faktori. Zemkopības ministrijai pētījuma gala rezultāti būs zināmi šā gada novembrī. Tas izšķirs, vai Latvija būs spējīga atlikt ierobežojumus vēl uz ilgāku termiņu. Mūsu interesēs ir panākt, lai ierobežojumi kūpinājumiem nebūtu. Veiktais pētījums ar zinātniskiem pamatojumiem novērsīs bažas, ko pauž šī Eiropas ierobežojošā regula,“ sacīja Romāns Naudiņš.

Runājot par tradicionālo produktu aizsardzību, R. Naudiņš uzsvēra: “Iejaukties kādas valsts ēdienkartē ir nepieņemami, nedrīkst izjaukt tās ēšanas kultūru un tradīcijas. Katrai valstij ir tiesības izvēlēties, ko viņi ēd. Kūpinājumus mēs esam lietojuši gadu simtiem. Manuprāt, teikt, ka tie ir indīgi vai slikti, ir nepamatoti. Svarīgākais, lai uzturs būtu sabalansēts.”

Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas skolēni, piedaloties projektā “Euroscola 2016”, pētīja minētās Eiropas Komisijas regulas ietekmi uz Latvijas tirgu. Jaunieši interesējās par Eiropas Savienības dalībvalstu iespējām aizstāvēt savas intereses, kā arī par regulas turpmāko ieviešanu Latvijā.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.