logo

Latvijas cilvēks – ģenerālis Kārlis Krēsliņš

27.06.2018 Latvijā

Jau 5. gadu skolā turpinās tradīcija „Latvijas cilvēks”, kuras ietvaros pie mums viesojas un tiekas kāds valstī zināms cilvēks. Skolēni kopā ar viņu nodzied Valsts himnu, iepazīst viesa dzīvi un pieredzi, gūst atbildes uzinteresējošiem jautājumiem. Šādas tikšanās ir arī laba iespēja, kā iepazīt kāda cita aroda specifiku un saprast, kā ātrāk un veiksmīgāk sasniegt savu mērķi.
Un tā – 21. maijā pie mums ciemojās ģenerālis Kārlis Krēsliņš un viņa palīdze Sandra Rozenštama. Pārsteidza, cik daudz cilvēks spēj sasniegt no vienkārša lauku zēna līdz virsotnēm aizsardzībā, politikā, zinātnē…! Latviešu militārpersona un politiķis, bijušais Padomju armijas, Latvijas Aizsardzības spēku un Nacionālo Bruņoto spēku virsnieks, militārais zinātnieks, rezerves brigādes ģenerālis. Militārās karjeras beigās pievērsies politiskajai darbībai. 2011. gadā ievēlēts 11. Saeimā, 2014. gadā – 12. Saeimā.

K.Krēsliņš ir Latvijas Šaušanas federācijas prezidents, Džordža Maršala centra Latvijas biedrības prezidents, Latvijas Aizsardzības spēku apvienības goda prezidents, Latvijas Ģenerāļu kluba valdes loceklis, autors un autoru kolektīvu dalībnieks apmēram 90 dažādiem zinātniskiem pētījumiem un rakstiem par radiolokācijas problēmām, NBS militārās izglītības jautājumiem, zinātniskā žurnāla „Militārais Apskats” redakcijas kolēģijas priekšsēdētājs.

Ģenerālis ar staltu stāju, dzirksteļojošu humoru, joprojām sportisks un aktīvā kustībā, erudīts un pieredzes bagāts – tāds viņš paliks mūsu skolēnu atmiņā. Ļoti labi prata turēt auditorijas uzmanību un ieinteresēja tā, ka skolēni pēc pasākuma nāca klāt un uzdeva jautājumus, vēlējās ar viņu kopā nofotografēties.
Paldies ģenerālim un politiķim K.Krēsliņam par optimistiski iesākto darba nedēļu un dāvinājumu skolas bibliotēkai – trijām viņa paša sarakstītajām autobiogrāfiskajām grāmatām!

Sandra Bērziņa,
Ķeguma komernovirziena vidusskolas direktora vietniece

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.