logo

Latviska Rīga – to varam izdarīt tikai visi kopā! (1)

25.05.2013 Pašvaldībās

Dainis Locis

Rīgas domes vēlēšanās no Nacionālās apvienības (NA) ar trešo un ceturto numuru kandidē NA Rīgas nodaļas līdzpriekšsēdētāji Dainis Locis un Ingus Kļaviņš.

Kādēļ izvēlējāties kandidēt pašvaldību vēlēšanās šogad, nevis gaidīt nākamā gada Saeimas un Eiroparlamenta vēlēšanas?

Dainis Locis: Mana profesionālā un arī politiskā darbība ir noritējusi saistībā ar Rīgu. Sākums bija astoņdesmito gadu beigas, kad vēl bija dalījums Tautas frontē un Interfrontē. Toreiz biju LNNK biedrs un 1994. gadā mani ievēlēja Rīgas Domē. Vadot Izglītības, jaunatnes lietu un sporta komiteju, ieguvu pieredzi pašvaldības darbā. Biju skolotājs Juglas skolā, tādēļ manas darbības joma bija izglītība. Vēlāk strādāju skolu valdes sistēmā, pēc tam 2000. gadā izveidojās Rīgas Hokeja skola, kuras tapšanā piedalījos, un kļuvu par tās direktoru. Savā darbā kā skolas direktors esmu saistīts ar Rīgas pašvaldību. Tādēļ labi apzinos, kas pašvaldībai būtu darāms saistībā ar bērnu un jauniešu izglītību gan profesionālajā, gan nacionālajā jomā. Savu pieredzi un zināšanas es varētu noderīgi izmantot kā Rīgas domes deputāts. Domāju, ka pirms četriem gadiem sapratām, ko mēs, latvieši, varējām darīt citādi, bet neizdarījām, un Latvijas galvaspilsēta tika atdota „Saskaņas centram”.

Ingus Kļaviņš

Ingus Kļaviņš, nr.4

Ingus Kļaviņš: Par politiku interesējos kopš apzinīgā vecuma, tādēļ mans lēmums tajā iesaistīties nebija nejaušs un spontāns. Negribēju būt malā stāvētājs, zināju, ka agri vai vēlu iesaistīšos politikā, un to izdarīju pirms diviem gadiem, jo Nacionālajā apvienībā saskatīju to ideju un mērķi, kam veltīt visus savus spēkus. Sapratu, ka varu iestāties NA, nezaudējot savus personīgos ideālus un pašcieņu. Pirms iestāšanās partijā, nevienu tajā nepazinu, tikai paša darbs un aktivitāte nosaka, kā veidosies politiskā karjera. Savu profesionālo pieredzi esmu uzkrājis, vairāk nekā desmit gadu strādājot transporta jomā. Esmu strādājis Rīgas Pasažieru ostā, strādājot ar prāmju līnijām, vadīju pasažieru nodaļu A/S „Tallink Latvija”, kā arī biju viens no tiem cilvēkiem, kas izveidoja un vadīja zaļo taksometru kompāniju „Baltic Taxi”. Ikdienas darbā, kas bija saistīts ar iedzīvotāju un tūristu apkalpošanu, bieži konstatēju, ka Rīga daudzos jautājumos joprojām dzīvo padomju laikos, un tas man bija stimuls mainīt domes nekvalitatīvo politiku transporta jautājumos. Šie jautājumi pēdējā laikā gan ir tādi kā uzprišināti, uzmanība veiksmīgi tiek novērsta ar dažādiem sīkjautājumiem kā “puteņa biļetēm”, bet nopietnu, pamatotu un kvalitatīvu lēmumu pietrūkst. Tikko izskanējusi informācija, ka Rīgas Satiksme par katru degvielas litru pārmaksā piecus santīmus, tāpat KNAB, aizdomās par naudas izspiešanu no mikroautobusiem, veicis kratīšanu Rīgas domes Satiksmes departamentā. Kā lai vienaldzīgi noskatās un atļauj šiem cilvēkiem vadīt Rīgu vēl četrus gadus ?

Līdz vēlēšanām vairs nav daudz laika. Kas vajadzīgs, lai Nacionālā apvienība sekmīgi startētu Rīgas domes vēlēšanās?

Dainis Locis: Protams, deputātu kandidāti, pat, ja viņiem palīdzēs simts cilvēki, vieni paši nevar panākt labu vēlēšanu rezultātu. Nacionālās apvienības Rīgas nodaļā ir aptuveni tūkstotis biedru. Tas nav maz, mums jāstrādā, jāsakārto sava nodaļa, jo dzīve pēc 1. jūnija neapstāsies. Mūsu biedri – tas ir mūsu galvenais spēks. Diemžēl mums nav tik daudz finanšu līdzekļu, bet mēs varam daudz panākt ar katra individuālo darbu. Mums nereti notiek tikšanās ar dažādu biedrību, organizāciju, profesiju, sabiedrības grupu pārstāvjiem, tomēr mums ir vajadzīgs lielāks nodaļas biedru praktiskais atbalsts vēlēšanu kampaņā. Nesen rīkojām Rīgas nodaļas biedru kopsapulci un aicinājām biedrus piedalīties, izteikties par vēlēšanu kampaņas jautājumiem. Atsaucība bija laba un ceram, ka mūsu biedri guva pietiekamu informāciju par programmatiskajiem un organizatoriskajiem jautājumiem.

Ingus Kļaviņš: Mūsu stiprā puse ir mūsu cilvēki. Nacionālā apvienība ir apvienojusi profesionāli pieredzējušus Latvijas patriotus, un mūsu komandas spējas pieņemas spēkā ar katru dienu. Stāvot uz saprotamiem uzskatu pamatiem un kombinācijā ar zinošiem un spējīgiem biedriem, esam politisks spēks, ar kuru nāksies rēķināties, jo sabiedrība redz, ka uz politiskās skatuves būsim ilglaicīgi. Mūsu nelabvēļi mēģina mums uzspiest “viena jautājuma partijas” zīmogu, jo baidās no mūsu potenciāla. Rīgas kampaņas ietvaros, Nacionālās apvienības piedāvājumu visaugstāk novērtēja gan uzņēmumi, gan potenciālie investori. Tāpat par mūsu Rīgas priekšvēlēšanu programmu esmu dzirdējis vienīgi atzinīgus vārdus, un arī mūsu oponenti ir atturējušies to kritizēt.

Mūsu vājā puse, kā jau Dainis sacīja, ir finanšu līdzekļu trūkums, tādēļ nevaram rīkot lielus reklāmas pasākumus. Kad mums piedāvā finansiālu atbalstu, mums šis piedāvājums un cilvēki, kas to gatavi sniegt, ir jāvērtē, mēs nevaram pieņemt naudu no kura katra. Lai saglabātu mūsu stāju un neatkarību no naudas, nākas strādāt ierobežotu līdzekļu apstākļos, tas arī ir skaidri redzams reklāmas kampaņu atšķirībās Rīgā.

Tādēļ mums jālūdz mūsu biedrus aktīvāk iesaistīties ikdienas politiskajās diskusijās ar līdzcilvēkiem. Cilvēkiem, kas ir tālāk no politikas, labi apmaksāta, skaista citu partiju reklāma var iedarboties un pārliecināt viņus balsot par šo reklāmu devējiem.

Dainis Locis: Mums Rīgā ir četras teritoriālās grupas. Mums ir arī darba grupas dažādos saimnieciskās darbības virzienos – līdzīgi kā domes komitejas.  Mūsu birojs ir atvērts mūsu biedriem, regulāri notiek semināri un atklātās diskusijas  par dažādiem jautājumiem. Mums ir arī Jaunatnes organizācija, kas ir spēcīga un aktīva. Tas, ko mēs gribam teikt: ja katrs mūsu biedrs vēlēšanās sev līdzi nosacīti atvedīs vismaz piecus vēlētājus, kas balso par NA, tad rezultāts būs labs. Tas, ka NA iekļūs Rīgas domē un būs labi pārstāvēta, ir skaidrs. Taču mums visiem vēlēšanu finiša posmā jākļūst vēl aktīvākiem, jādara viss, kas ir katra spēkos. Ja ir idejas un iniciatīvas, ar kādām vēlētāju grupām, organizācijām vēl varam tikties,  ar lielāko prieku tiksimies ar šiem cilvēkiem kā deputāta kandidāti. Tikai visi kopā mēs varam panākt, lai NA strādātu Rīgas domē (pozīcijā).

Ingus Kļaviņš: Pašvaldību vēlēšanas notiek reizi četros gados, tādēļ visiem Latvijas patriotiem ir jāpiedalās un jāaicina piedalīties vēlēšanās savus līdzcilvēkus. Nacionālā apvienība Rīgā piedāvā kandidātu sarakstu, kurā saprātīgi ir sabalansēti cilvēki ar bagātīgu pieredzi un spējīgi jaunpienācēji politikā. Tikai ar mūsu pašu nepietiekošu aktivitāti, mēs varam Rīgu nolemt nākamajiem četriem gadiem zem Interfrontes karoga.

Informāciju apkopoja Laila Ozoliņa, NA preses sekretāre
+371 2929 8205
laila.ozolina@saeima.lv

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.