logo

Leģionāri sašutuši par Saeimas lēmumu noraidīt 16. marta kā oficiālas atceres dienas atjaunošanu

15.03.2018 Latvijā

16. marts - leģionāri

Lai gan leģionāru mūsu vidū vairs nav daudz, sirmajiem kungiem, kuri cīnījās par Latvijas neatkarību leģiona rindās, 16. marts ir ļoti svarīga diena. Tādēļ viņi ir neizpratnē par šīs dienas Saeimas balsojumu. Ar Saeimas lēmumu noraidīts Nacionālās apvienības iesniegtais priekšlikums noteikt 16. martu kā atceres dienu.

16.martā sākās nozīmīga kauja, kas ilga desmit dienas un uz laiku apturēja Sarkanās armijas iebrukumu Latvijas teritorijā. Lai arī pēc tam Padomju Savienība īstenoja Latvijas okupāciju, tomēr latviešu karavīriem bija svarīgi šajā kaujā aizstāvēt dzimteni.

94 gadus vecais Edgars Vēvers ir sašutis un neizprot, kā Saeimā var būt tik daudz nenoteiktu un nenobriedušu cilvēku. “Mani tas sarūgtina, bet nevajag mest plinti krūmos, ne jau pirmo reizi šis priekšlikums iesniegts, un ne pēdējo,” saka Edgars Vēvers, kurš katru gadu piedalās 16. marta pasākumos, un arī šis gads nebūs izņēmums, lai gan veselība nav tā labākā.

93 gadus vecais Edgars Skreija atgādina, ka 16. martu kā leģionāru piemiņas dienu ieviesa ārzemēs dzīvojošie latvieši un organizācija “Daugavas vanagi”. Lai gan viņš pats šajās kaujās nepiedalījās un pārsvarā cīnījās Kurzemes cietoksnī, tomēr arī viņam šī diena ir nozīmīga. Viņš plāno apmeklēt 16. marta pasākumus gan Rīgā, gan arī Lestenē.

Leģionārs Hugo Bērziņš pats ir piedalījies vēsturiskajās kaujās 16. martā, kurās krita daudzi viņa cīņu biedri. Viņš uzsver, ka leģiona virsnieki bija nevis vācieši, bet gan latvieši, turklāt visi kā viens cīnījušies par Latviju un savu dzimteni vēlējušies pasargāt no svešzemju iebrucējiem. Viņš plāno piedalīties kā dievkalpojumā Svētā Jāņa baznīcā, tā arī gājienā uz Brīvības pieminekli. Ja veselība un laika apstākļi ļaus, pēc tam viņš dosies uz Lesteni.

16.martā plkst. 10.00 paredzēts dievkalpojums Sv. Jāņa baznīcā, plkst.11.00 no turienes sāksies gājiens, kas virzīsies pa Kaļķu ielu uz Brīvības pieminekli, kur notiks ziedu nolikšana un paredzēta arī karogu aleja. Plkst. 14.00 paredzēts piemiņas pasākums Lestenes brāļu kapos.

Pasākumu oficiāli ir pieteikusi Daugavas vanagu Limbažu nodaļa, Nacionālās apvienības jaunieši tradicionāli sagaidīs leģionārus un viņu laikabiedrus ar karogu aleju un baltām rozēm gājiena noslēgumā pie Brīvības pieminekļa.

 

Papildu informācija:

Dace Kalniņa

Tālr. +371 67087299
E-pasts: [email protected]

www.nacionalaapvieniba.lv

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.