logo

LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļa aicina uz diskusiju „Par prezidenta institūciju Latvijā”

17.03.2015

Diskusija notiks 2015. gada 17. martā plkst. 15.00 LZA Augstceltnē Sēžu zālē (2. stāvs).

Diskusijas mērķis – izprast valsts prezidenta institūcijas būtību un nozīmi, veidot viedokli par vēlamo prezidenta institūciju Latvijā un paust to plašai sabiedrībai.

Diskusiju rosinājuši Latvijas Republikas Saeimas deputāti no Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK.

Diskusijā aicināti piedalīties Latvijas Republikas Saeimas deputāti, politisko partiju un valsts institūciju darbinieki, zinātnieku un radošās inteliģences pārstāvji no plaša organizāciju loka, to skaitā visi LZA locekļi.

Diskusija tiks veidota divos jautājumu lokos:

  • valsts prezidenta funkcijas ārpolitikā, iekšpolitikā un saziņā ar sabiedrību: esošās un vēlamās;
  • valsts prezidenta apstiprināšanas kārtība: valsts prezidenta kandidāta izvēles kritēriji, tiesības izvirzīt valsts prezidenta kandidātu, atklātības principa ievērošana valsts prezidenta kandidāta izvēlē, valsts prezidenta vēlēšanu kārtība: esošā un vēlamā.

Diskusiju vadīs LZA akadēmiķe Raita Karnīte.

Katrā jautājumu lokā paredzēts uzklausīt eksperta ziņojumu un veidot radošu diskusiju, ar līdzvērtīgu zinātnieku un inteliģences pārstāvju un politiķu līdzdalību.

Diskusijā piedalīsies arī vairāki NA Saeimas frakcijas pārstāvji: Ilmārs Latkovskis, Gaidis Bērziņš, Inguna Rībena, Jānis Dombrava, Kārlis Krēsliņš, Aleksandrs Kiršteins.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.