logo

Māmiņdiena Baibas Brokas ģimenē

14.05.2017 Latvijā

Mātes diena ir priecīgi pavasara svētki visiem — gan bērniem, kuri šajā dienā cenšas sagādāt kaut ko īpašu pašam tuvākajam cilvēkam pasaulē, gan pašām māmiņām, kuras nekas uz pasaules nevar iepriecināt vairāk par bērnu neviltotu pateicību un prieku.

Mātes dienā sastopas divas mūžsenās mīlestības — mātes un bērna, kas, iespējams, tur visu šo pasauli kopā.

Divu dēlu māmiņa un politiķe Baiba Broka atzīst, ka visskaistākā dāvana māmiņdienā ir bērnu sasniegumi. Vecākais dēls — Aksels, kuram ir 20, un jaunākais puika — 11 gadus vecais Erdžans zina — ka par viņu centieniem sportā un mūzikā mamma būs īpaši priecīga.

Tam, kā Erdžana komanda pirms dažām dienām volejbola turnīrā ierindojās trešajā vietā, Baiba juta līdzi no sporta zāles tribīnēm. Viņa ir ļoti apmierināta, ka sports ir kļuvis par svarīgu dēlu dzīves sastāvdaļu. Tas ir liels viņas nopelns, ka ģimene ir kopā, skrienot ikgadējo pusmaratona distanci, ziemā slēpojot vai ceļojot un kāpjot kalnos.

Ja mamma iemācīja dēliem mīlēt sportu, tad īstu mīlestību pret mūziku mammā iededza vecākā dēla Aksela talants. Brāļa muzicēšana ir aizrāvusi arī Erdžanu, kurš pievienojās Aksela ģitārai ar klavierspēli. Abi šajā dienā mammai dāvinās skaistu melodiju — Congfei Wei “Bluestone Alley”.

Baiba smaida un stāsta par dzīves iekšējām likumsakarībām, kuru īsteno nozīmi iespējams novērtēt tikai pēc laika distances. Likt dēlam vārdu Aksels Baibu pamudināja viņas tolaik viskvēlāk mīlētās grupas Guns’n’Roses solista vārds. Tolaik Baiba esot skaidri zinājusi, ka tieši tāpat sauks arī viņas dēlu. Kad vārds bija dots, tas atgriezās pie Baibas vēl un vēl – gan caur grāmatu “Vienam daudz, otram maz”, gan caur Aksela Muntes humānisma vērtībām, līdz visbeidzot loks noslēdzās, kad Baiba ar dēliem pagājušā gada rudenī apmeklēja Guns’n’Roses koncertu.

Baiba saka, ka pašai sports bija pirmajā vietā, bet Dievs cilvēkiem sūta atpakaļ to, kā viņiem nav, caur bērniem. Tā pie viņas ir atnākusi mūzika. Un kaut arī akadēmiskas mūzikas izglītības vietā Aksels tomēr ir izvēlējies iet mammas pēdās un studēt jurisprudenci LU, mūzika vienmēr paliks viņa kvēlākā aizraušanās. “Galvenais, lai bērni nodarbotos ar to, kas viņiem patīk. Man kā mammai jādara viss iespējamais, lai nodrošinātu šādu iespēju. Jādod iespēja labajam notikt”, smaidot nobeidz Baiba.

Foto no ģimenes arhīva.

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.