logo

Melbārde piedalīsies Pasaules Ekonomikas forumā un kultūras ministru konferencē Davosā

22.01.2018 Ginta Bormane Pasaulē

Kultūras ministre Dace Melbārde no 20. līdz 24. janvārim atradīsies darba vizītē Davosā. D.Melbārde Šveicē piedalīsies Pasaules Ekonomikas forumā, kā arī kultūras ministru konferencē, lai Eiropas kultūras mantojuma gada ietvaros diskutētu par arhitektūras nozīmi cilvēka dzīves kvalitātes uzlabošanā. Tāpat ministrei darba vizītes laikā plānota divpusējā tikšanās ar Šveices Prezidentu un kultūras ministru Alenu Berse, kuras laikā amatpersonas pārrunās abu valstu sadarbību kultūras mantojuma saglabāšanā, dizaina izglītības jomā un medijpratības veicināšanā.

„Diemžēl būvniecība mūsdienās kļuvusi arvien tehniskāka, tajā dominē būvizstrādājumi, konstruktīvas sistēmas, ekonomiskie apsvērumi par izmaksām un formāla birokrātija, kas nereti saistīta ar publiskā iepirkuma procesu. Tāpat pēdējos gados saskaramies ar būtiskām problēmām, jo arhitekti un dizaineri nereti nav līdzvērtīgi būvniecības procesa vadītāji. Eiropas kultūras mantojuma gads ir īstais brīdis, lai augstā politiskā līmenī vienotos par kopīgiem mērķiem un rīcību, kā arī aizsāktu diskusijas par šobrīd notiekošo būvniecības vides trivializāciju un iespējamajiem risinājumiem. Davosā vēlos akcentēt, ka prasība pēc kvalitatīvas dzīves telpas, cieņa pret kultūras mantojumu ir arī sabiedrības izglītības jautājums, kas risināms dažādos izglītības līmeņos,” uzsver kultūras ministre Dace Melbārde.

Kultūras ministru konferencē Šveicē tiks pieņemta Davosas deklarācija. Dokuments paredz attīstīt augstas kvalitātes būvniecības kultūras principus un idejas, uzsverot to ietekmi uz sabiedrību. Arī Latvija, savas prezidentūras laikā Eiropas Savienības Padomē, kultūras mantojuma, mūsdienu arhitektūras un dizaina mijiedarbību izvirzīja kā vienu no savām prioritārajām tēmām. 2015. gada martā Rīgā tika organizēta starptautiska konference, kuras noslēgumā tās dalībnieki izvirzīja rekomendācijas tālākai rīcībai.

Jau ziņots, ka nākamajā nedēļā Davosā pulcēsies vairāk nekā 3000 pasaules politikas un ekonomikas līderi. Ielūgumu piedalīties šajā nozīmīgajā pasākumā kultūras ministre saņēma jau pērnā gada vasarā, kad Luksemburgā pulcējās Eiropas Savienības Kultūras mantojuma saglabāšanas darba grupa.

Daces Melbārdes prombūtnes laikā par kultūras ministra pienākumu izpildītāju nozīmēts tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.

 

Informāciju sagatavoja:

Ginta Bormane

kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos

M: 28684896

E: Ginta.Bormane@km.gov.lv

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.