logo

Ministrs Gerhards: Latvijai svarīga informācijas apmaiņa ar kaimiņvalstīm radiācijas drošības un kodoldrošības jomā

02.06.2016 Oskars Vizbulis

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards trešdien, 2016.gada 1. jūnijā, tiekoties ar Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (SAEA) ģenerāldirektoru Jukiju Amano, paziņoja, ka Latvija augstu novērtē un atbalsta aģentūras darbības kodoldrošības jomā.

Latvijai ļoti svarīga ir informācijas apmaiņa ar kaimiņvalstīm radiācijas drošības un kodoldrošības jomā, īpašu uzmanību pievēršot tām valstīm, kurās atrodas atomspēkstacijas vai plāno tās būvēt. Tāpat aicinu SAEA pievērst īpašu uzmanību un nodrošināt Astravjecas atomelektrostacijas Baltkrievijā pārraudzību, ņemot vērā, ka tā atrodas 110 km no Latvijas robežas,” sacīja Gerhards.

Tikšanās laikā Jukijo Amano norādīja, ka SAEA tieši neiejaucas valstu lēmumos, taču aicina tās ievērot atklātības principus lēmumu pieņemšanā, tāpēc ļoti nozīmīgs ir ikvienas valsts politiskais atbalsts. Viņš informēja, ka SAEA uz Baltkrieviju sūtīs vairākas ekspertu komandas, lai novērtētu kodoldrošības aspektus.

Ministrs informēja arī par progresu Salaspils kodolreaktora likvidēšanā, kuram rasts finansējums no valsts budžeta. „Plānots, ka Salaspils reaktora likvidēšanas process tiks pabeigts līdz 2020. gadam,” teica Gerhards.

Runājot par Visaginas atomelektrostacijas projektu, Kaspars Gerhards uzsvēra, ka ir svarīgi ņemt vērā projekta ekonomiskos aprēķinus, ievērojot reģionālo elektroenerģijas tirgus attīstību, īpašu uzmanību pievēršot drošības standartiem, ietekmes uz vidi novērtējumiem.

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.