logo

Ministrs Gerhards vērtē komandu sniegumu ES erudīcijas sacensībās “Eiropas pieccīņa”

03.06.2016 Oskars Vizbulis

Piektdien, 2016. gada 3. jūnijā Jēkabpilī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards vērtēja komandu sniegumu Eiropas Savienības (ES) erudīcijas sacensību “Eiropas pieccīņa” otrajā posmā. Konkursu visā Latvijā organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība un Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā.

 Atklājot pasākumu, Kaspars Gerhards sacīja, ka šodienas debašu tēma – „Eiropa uzlādē!” jeb Enerģētikas savienība ir ļoti aktuāla, jo pašreiz Eiropas enerģētikas politikas centrā ir dažādas problēmas, kuras prasa tūlītēju rīcību.

„ES enerģētikas politika tiešā veidā skar ikvienu Latvijas un ES iedzīvotāju un komersantu. Tādi jautājumi kā veicināt energoefektivitāti, kā samazināt enerģētisko atkarību un nodrošināt enerģētikas ilgtspēju vairs nav tikai politiķu dienaskārtībā, bet gan visas sabiedrības uzmanības centrā. Tāpēc man ir liels gandarījums, ka Latvijas jaunieši ir gatavi iedziļināties un diskutēt par tik nopietnām un būtiskām tēmām,” savā uzrunā teica Gerhards.

Vienlaikus ministrs vērsa klātesošo uzmanību uz to, ka jau drīzumā – pēc 2020.gada, lai saņemtu ES finansiālu atbalstu dažādu projektu īstenošanai, Latvijai līdzīgi kā citām dalībvalstīm būs jākonkurē vienotā Eiropas tirgū. Nauda jauniem projektiem tad būs pieejama nevis kā neatmaksājami granti un subsīdijas, bet gan kā aizdevumi. “Lai arī nākotnē īstenotu jaunas un ambiciozas iniciatīvas, mums ir īpaši būtiski zinoši un izglītoti jaunieši, kuri varēs konkurēt ne tikai Eiropas, bet arī visas pasaules mērogā,” uzsvēra ministrs.

Noslēgumā K.Gerhards īpaši pateicās skolotājiem, kuri veido valsts nākotni, izglītojot Latvijas skolēnus.

ES pirmās erudīcijas sacensības “Eiropas pieccīņa” norisinās no 2016.gada 15.aprīļa līdz 9.septembrim. Sacensību laikā dažādās Latvijas pilsētās notiek pieci erudīcijas sacensību posmi – katrs no tiem veltīts pieciem Latvijai un Eiropai būtiskiem jautājumiem.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.