logo

Ministrs K.Gerhards atklās Zilā karoga pacelšanas pasākumu Radžu ūdenskrātuvē

02.06.2016 Oskars Vizbulis

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards piedalīsies svinīgajā Zilā karoga pacelšanas pasākumā Radžu ūdenskrātuves pludmalē Jēkabpilī, kas norisināsies piektdien, 2016.gada 3.jūnijā.

 Raksturojot pašvaldības paveikto, K.Gerhards uzsver: „Zilais karogs ir apliecinājums pašvaldības spējai pārdomāti rūpēties par tās iedzīvotāju dzīves un apkārtējās vides kvalitāti, radot iespējas droši atpūsties tīrā vidē. Vienlaikus tas ir ne tikai augsts novērtējums līdz šim paveiktajam, bet arī izaicinājums un pienākums noturēt šos sasniegtos standartus visu sezonu un arī nākamajos gados”.

2016.gadā Zilā karoga – pasaules populārākā tūrisma ekosertifikāti piešķirti 17 Latvijas peldvietām un 2 jahtu ostām.

Lai pretendētu uz Zilā karoga ekosertifikāta iegūšanu, ir jānodrošina 29 kvalitātes kritēriji ūdens, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās.

Zilā karoga mērķis ir veicināt piekrastes teritoriju ilgtspējīgu attīstību, nodrošinot  labu ūdens kvalitāti un drošību, vides apsaimniekošanas un pārvaldes standartu ievērošanu, kā arī vides izglītības iniciatīvas.

Latvijā Zilā karoga programmu realizē kopš 1998.gada, Jēkabpils pilsētas pašvaldība tajā piedalās no 2010.gada.

Ar pilnu sarakstu var iepazīties šeit – http://www.videsfonds.lv/lv/zilais-karogs-sogad-pl-vos-17-latvijas-peldviet-s-un-2-jahtu-ost-s

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.