logo

Ministrs K.Gerhards tiksies ar Starptautiskās atomenerģijas aģentūras ģenerāldirektoru J.Amano

31.05.2016 Oskars Vizbulis

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam trešdien, 2016.gada 1. jūnijā, paredzēta tikšanās ar Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (SAEA) ģenerāldirektoru Jukiju Amano.

 Tikšanās laikā plānots pārrunāt jautājumu par Latvijai tuvākajā reģionā izvietotajām atomelektrostacijām, t.sk., kontekstā ar kodoldrošības stiprināšanu reģionā. Tāpat plānots pārrunāt Latvijas īstenotos un plānotos pasākums Salaspils kodolreaktora likvidēšanai.

Latvija aktīvi iesaistās SAEA tehniskās sadarbības projektos, tādēļ tikšanās laikā plānots pārrunāt arī šo jautājumu. Līdzšinējā Latvijas dalība tehniskās sadarbības projektos ir vērtējama kā sekmīga, jo kopš 2012.gada ar SAEA atbalstu Latvijā stiprināta radiācijas un kodoldrošības pārraudzība. Piesaistītais finansējums no SAEA šiem projektiem pārsniedz 337 tūkstošus eiro, iegādājoties dažādas radiācijas mērierīces. Lai gan Latvijā nav kodolobjektu, dalība reģionālajos projektos ir ievērojams atbalsts pieredzes un zināšanu veicināšanā Latvijas institūciju pārstāvjiem.

Tehnisko sadarbību Latvijā koordinē Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centrs, bet projektus ir īstenojuši Latvijas Universitāte, Nukleārās medicīnas centrs, Valsts vides dienests u.c.

SAEA ir organizācija, kuras darbības galvenais mērķis ir kodolieroču neizplatīšana un kodolenerģijas drošas izmantošanas veicināšana miermīlīgiem mērķiem. Latvija ir tās dalībvalsts kopš 1997. gada.Latvija ir ievēlēta SAEA valdē uz laiku no 2015. līdz 2017. gadam. Savukārt 2015.gada 21. septembrī Latvijas vēstnieks starptautiskajās organizācijās Vīnē Bahtijors Hasans tika ievēlēts SAEA valdes priekšsēdētāja vietnieka amatā.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.