logo

Ministrs Kaspars Gerhards: jāsamazina nekustamā īpašuma nodoklis (2)

19.04.2016 Latvijā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards aicina veikt grozījumus likumdošanā, kas paredzētu samazinātu nodokļa likmi tiem nekustamā īpašuma nodokļu maksātājiem, kuriem pieder viens nekustamais īpašums un kas ir arī šī nodokļu maksātāja deklarētā dzīvesvieta.

Pašvaldībām Latvijā ar likumu paredzētas tiesības noteikt nekustamā īpašuma nodokļu likmes līdz pat 1,5% no dzīvošanai paredzētā nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības, taču Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) katru gadu turpina saņemt daudzu iedzīvotāju sūdzības un lūgumus VARAM atcelt attiecīgos pašvaldību saistošos noteikumus. Aprēķinātais nekustamā īpašuma nodoklis iedzīvotājiem rada lielu finansiālu slogu, negatīvi ietekmē mājsaimniecību labklājības līmeni un veicina nodokļa parādu apjoma pieaugumu.

Tāpēc ministrs licis sagatavot grozījumus likumā par nekustamā īpašuma nodokli, kas nosaka, ka vienīgo mājokli nedrīkst aplikt ar nodokli lielāku par 0,2%, 0,4% vai 0,6% atkarībā no mājokļa kadastrālās vērtības.

„Nepieciešams veikt grozījumus likumā un paredzēt, ka gadījumos, ja tas ir vienīgais nodokļa maksātājam piederošais īpašums un ir nodokļa maksātāja deklarētā dzīvesvieta, šim īpašumam nosaka nemainīgu nekustamā īpašuma nodokļa likmi,” sacīja Gerhards.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Edgars Behmanis

    21.04.2016 21:12

    Kāpēc par vienīgo? Vasarnīca, lauku māja, vai bērnam nopirkt dzīvokli ir sods? Trīs bērnu ģimenei normāli būtu 5 istabu 100+ m2 dzīvoklis, kas LV mums vietas trūkst? Paskatieties cik nolupušas fasādes, veci jumti, desmitiem gadu neremontētas kāpņutelpas, kopīpašums, komunālie parādi, tūkstošiem padomju blokmāju... bet tagad investoriem interesē mikroapartamenti ~30m2 dzīvoklīši gribat tādu nākotni?

  • Zane Kalnina

    21.04.2016 14:30

    Un kāpēc gan nevarētu sekot pārējo valstu piemēram un atcelt šo nodokli pilnībā??

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.