logo

Romāns Naudiņš uzdevis meklēt risinājumus, lai VARAM ēkas būtu pieejamas personām ar invaliditāti

31.03.2014 Kristīne Barševska Latvijā

VARAM ieeja šobrīd nav pielāgota invalīdiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš uzdevis apzināt iespējamos risinājumus vides pieejamības nodrošināšanai personām ar invaliditāti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) un tās padotībā esošo iestāžu ēkās. 

„Diemžēl jāatzīst, ka šobrīd VARAM centrālā ēka nav pieejama personām ar invaliditāti – iekļūšana un pārvietošanās centrālajā ēkā – vietās, kur ir līmeņu maiņas, – nav iespējama, jo nav iekārtotas uzbrauktuves, tāpat ēkā nav izveidotas atbilstošas labierīcības. Tāpēc esmu uzdevis visīsākajā laikā apzināt iespējamos risinājums un izmaksas šī jautājuma sakārtošanai. Esmu pārliecināts, ka, pārdomāti rīkojoties, vides pieejamību personām ar invaliditāti ministrijas ēkās varēsim nodrošināt ar minimāliem finanšu un tehniskajiem resursiem,” atzīmē ministrs.

Tāpat ministrs uzdevis VARAM padotībā esošajām iestādēm apzināt situāciju saistībā ar vides pieejamību personām ar invaliditāti un informēt par iespējamām izmaksām šādu pasākumu īstenošanai.

R.Naudiņš uzsver: „Valsts pārvaldei būtu jārāda priekšzīme personu ar invaliditāti sociālās iekļaušanas atbalsta pasākumu īstenošanā. Esmu gandarīts, ka darbu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra birojā uzsācis cilvēks ar invaliditāti, kurš pildīs ministra padomnieka juridiskajos jautājumos pienākumus”.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.