logo

Romāns Naudiņš: Zemes stunda ir iespēja mums pārdomāt savus ikdienas paradumus un rīkoties to mainīšanai

28.03.2014 Kristīne Barševska Valdībā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš aicina iedzīvotājus, kā arī valsts un pašvaldību iestādes sestdien, 29. martā, piedalīties Pasaules Dabas Fonda rīkotajā akcijā „Zemes stunda”, vienlaikus neaizmirstot arī ikdienā atbildīgi rīkoties, lai saglabātu planētas resursus nākamajām paaudzēm.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas centrālajā ēkā akcijas „Zemes stunda 2014” laikā plkst. 20:30 uz vienu stundu tiks izslēgts āra apgaismojums.

R.Naudiņš uzsver: „Šī akcija atkārtoti vērš mūsu uzmanību uz pārdomātu un efektīvu pieejamo vides un dabas resursu izmantošanu. Tāpēc būtiski apzināties, ka planētas nākotne ir tieši atkarīga no mūsu ikdienas paradumiem un izdarītās izvēles tos mainīt. Mums varbūt maldīgi šķiet, ka viena cilvēka vai iestādes rīcība nespēj ietekmēt planētas vides stāvokli. Tomēr ikviens pasākums, kas atsevišķi var nešķist nozīmīgs, dod lielu ieguldījumu, ja šādu pasākumu ir vairāki simti. Tāpēc aicinu visus Zemes stundas akcijas laikā ne tikai aizdomāties un rīkoties, bet izvirzīt lielākus mērķus atbildīgi un pārdomāti, izmantojot mums pieejamos vides un dabas resursus”.

„Arī mūsu ministrijas veidotā politika ir vērsta uz resursu pārdomātu izmantošanu, tomēr tā nesasniegs savus mērķus bez iedzīvotāju, pašvaldību un citu valsts iestāžu līdzdalības,” piebilst ministrs.

Atgādinām, ka šogad akcija Zemes stunda 2014 ir tapusi ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu. Akcijas laikā iedzīvotāji, institūcijas, uzņēmumi un organizācijas ir aicināti simboliski uz vienu stundu izslēgt elektrību, tādējādi paužot savu atbalstu vides un klimata pārmaiņu problemātikai un nepieciešamajiem risinājumiem.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.