logo

N.Puntulis: Tieši “Saskaņa” dēvējama par viena jautājuma partiju – “Rīgas satiksmes partiju”

07.11.2018 Edvards Ratnieks Pašvaldībās

Šodien Rīgas dome (RD) pieņēma 2018. gada budžeta grozījumus. RD pozīcija nobalsoja “PRET” atbalstu cilvēkiem ar redzes un kustību traucējumiem. Nacionālās apvienības (NA) frakcija pašvaldības budžeta grozījumiem bija iesniegusi gan pilsētai svarīgus, saimnieciskus, gan valstiski atbildīgus un nozīmīgus priekšlikumus.

NA deputātu priekšlikumi paredzēja piešķirt finanšu līdzekļus bērnu rotaļu laukumu remontdarbiem, papildu latviešu valodas kursu organizēšanai rīdziniekiem, cilvēku ar redzes un kustību traucējumiem atbalstam, parku celiņu atjaunošanai, tostarp Brīvības pieminekļa pakājē, veloinfrastruktūras uzlabošanai, izveidojot velonovietnes, apgaismojuma ierīkošanai Vakarbuļļu apkaimes ielās un citām rīdzinieku vajadzībām, kuras atbalstīja visas opozīcijas partijas, bet domes pozīcijas deputāti noraidīja.

Opozīcijas deputāti vienoti balsoja par atbalstu NA priekšlikumiem, kas paredzēja pašvaldībai ierobežot tēriņus komandējuma izdevumiem uz Maskavu, Ziemassvētku tirdziņiem Maskavā un Sanktpēterburgā, uz ko NA frakcijas vadītājs Rīgas domē Nauris Puntulis paskaidroja: “RD nav jāveido paralēla politika, kas disonē ar valsts ārpolitikas kursu.”

Ar RD valdošās pozīcijas atbalstu tika panākta finansējuma iepludināšana pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” 22,5 miljonu eiro apmērā. Opozīcija kopīgi cīnījās un atbalstīja priekšlikumus, lai šādas darbības netiktu pieļautas.

N.Puntulis: “Tieši “Saskaņa” ir dēvējama par viena jautājuma partiju – “Rīgas satiksmes partiju” – tik ļoti svarīgs visu šo gadu laikā “Saskaņai” ir bijis uzņēmums “Rīgas satiksme”, kur gadu no gada necaurspīdīgā veidā pazūd arvien vairāk miljonu eiro.”

NA priekšlikumu par paskaidrojošu plākšņu izvietošanai pie padomju okupācijas laika pieminekļiem atbalstīja arī pārējā RD opozīcija. Plāksnēs būtu skaidrota katra konkrētā pieminekļa mērķis un definēts, ka ideoloģiskie padomju vēstījumi, kas redzami šajos pieminekļos, neatbilst vēsturiskajai patiesībai.

Informāciju sagatavoja:
Edvards Ratnieks
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes deputātu frakcija
Tālruņa nr.: 26137767

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.