logo

NA 18. novembrī rīkos vērienīgu Lāpu gājienu (1)

12.11.2013 Jauniešiem

18. novembris

„Latvija ir mūsu!”.. Šī devīze simbolizē tradīciju – 18.novembra Lāpu gājienu, kas ir kļuvusi par neatņemamu 18.novembra, Latvijas Republikas Proklamēšanas dienas svētku svinību sastāvdaļu. Lāpu gājiena tradīcija aizsākās 2003. gada 18. novembrī kā jauniešu apvienības „Visu Latvijai!” veltījums Latvijas valstij tās dibināšanas gadadienā. Katru gadu gājiens pulcē aizvien vairāk dalībnieku, kopš 2005. gada iesniedzoties vairākos tūkstošos un pamazām kļūstot par emocionāli saviļņojošāko un vērienīgāko 18. novembra svētku tradīciju. 2012. gada 18. novembrī gājienā devās jau ap 10 000 dalībnieku.

Gājiena mērķis ir pateikties Latvijas valsts dibinātājiem un brīvības cīnītājiem, kuru ticība latviešu tautas nākotnei un nestie upuri deva iespēju latviešiem būt starp tām retajām pasaules tautām, kurām ir sava valsts.

Neaizmirstamas ir tās sajūtas, kad gājiena dalībnieku lāpu un karogu jūra, kopības sajūtas un garāmgājēju acu skatienu pavadīta, izvijas cauri visai Vecrīgai. Tas sniedz patriotisku saviļņojumu un gandarījumu vēl ilgi pēc gājiena noslēguma. Arī Tev ir iespēja šogad to piedzīvot! Ikviens ir laipni aicināts līdzi ņemt savus ģimenes locekļus, draugus un kolēģus!

Pulcēšanās gājienam Rīgā, pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa (Kr. Valdemāra ielas un Raiņa bulvāra krustojumā) no 17:00, kad tur notiks svētku koncerts. Pirmie 5000 dalībnieki varēs saņemt organizatoru sarūpētas lāpas. Gājiens sāksies 18:00. Ņemot vērā Lāpu gājiena vērienu, šogad tas notiks pa citu maršrutu un pirmo reizi tā norisei tiks slēgta satiksme Kr. Valdemāra ielā un 11. novembra krastmalā, no kuras gājiens tālāk pa Kaļķu ielu virzīsies līdz Brīvības piemineklim.

11. novembrī – Lāčplēša dienā – visā Latvijā notika neredzēti plaši apmeklēti lāpu gājieni, vairākās pilsētās iesniedzoties tūkstošos. 18. novembrī pienākusi Rīgas kārta noslēgt „patriotisma nedēļu” ar grandiozāko lāpu gājienu, kādu Latvija līdz šim pieredzējusi.

18. novembris 18. novembris / Lāpu gājiens 2013 18. novembris@18novembris

10 būtiski padomi 18. novembra Lāpu gājiena dalībniekiem

Lāpu lietošanas drošības instrukcija

► Gājiena maršruts:

Lāpu gājiens

► Plakāts:

Lāpu gājiens

 

Foto Visi foto

VideoVisi video

thumb
thumb
thumb
thumb

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Māris Bērziņš

    14.11.2013 16:56

    Jauni puikas un meitenes, laba lieta, svaigs pienesums, bet skatoties uz malkas krāvumu - katram savs krusts jānes. Daži izskatījās saguruši, toties laimīgi.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.