logo

NA aicina Citadeles turpmāko likteni skatīt Saeimā, nevis slēgtās MK sēdēs (1)

25.06.2014 Laila Ozoliņa Saeimā

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – ” Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) valde nolēmusi aicināt Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu un koalīcijas sadarbības padomi pārcelt diskusiju par valsts īpašumā esošās bankas “Citadele” pārdošanu no valdības uz Saeimu.

Gaidis Bērziņš, NA līdzpriekšsēdētājs, norāda, ka Ministru kabineta lēmums par bankas “Citadele” pārdošanas procesu nav lietderīgs un ir sasteigts, tādējādi rada aizdomas par atsevišķu ekonomisku grupu interešu lobēšanu Latvijā. Bankas “Citadele” pārdošanas procesa nelietderību G.Bērziņš pamato, minot trīs argumentus: “Pirmkārt, banka “Citadele” ir mērķtiecīgi attīstīta, tā pilda biznesa plānā paredzētos uzdevumus un strādā ar peļņu. Otrkārt, ir pamatotas šaubas, vai pašlaik noteiktā cena atbilst bankas reālajai vērtībai. Treškārt, neviena no atbildīgajām ministrijām – Finanšu ministrija un Ekonomikas ministrija – joprojām nav sniegušas skaidrojumu, kapēc banka jāpārdod. Vienīgais pamatojums, kas figurē abu ministriju amatpersonu atbildēs, – to rekomendē Eiropas Komisija.”

“Pašlaik banka “Citadele” strādā ļoti sekmīgi, tādēļ nav saprotama valdības vēlme banku pārdot. Izvērtēšana Saeimā novērstu slepenību bankas pārdošanas procesā un dotu sabiedrībai iespēju saņemt informāciju gan par pārdošanas patiesajiem iemesliem, gan par pārdošanas procesa riskiem un ieguvumiem,” tā situāciju raksturo NA frakcijas vadītājs Raivis Dzintars.

Nacionālā apvienība iestājas par atklātuma principu un ir vienīgais politiskais spēks valdībā, kas skaidri norādījis, ka ir pret bankas “Citadele” pārdošanu, tāpēc NA valde aicina pārcelt diskusiju par bankas turpmāko likteni uz Saeimu.

Informāciju sagatavoja Laila Ozoliņa, nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK preses sekretāre.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Arturs Grava

    26.06.2014 17:25

    Par tautas labklājību domās tā partija, kas prasīs Citadeles pārveidošanu par akciju sabiedrību un akciju pārdošanu Latvijas iedzīvotājiem, ne vairāk kā 5% vienam pircējam. Krājbankas saplosīšana parādīja, ka latviešiem guļ bankās pietiekami kapitāla Citadeles iegādei. Lieki teikt, ka bankas (akciju) īpašnieki pelnīs vairāk kā noguldītāji.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.