logo

NA aicina koalīcijas partnerus kopīgi meklēt risinājumus Krievijas propagandas kanālu ierobežošanai (5)

16.04.2018 Dace Kalniņa

Lai vēl šajā Saeimas sasaukumā spertu izlēmīgus soļus Latvijas informatīvās telpas aizsardzībā, Nacionālā apvienība (NA) aicina koalīcijas partnerus – partiju “Vienotība” un “Zaļo un zemnieku savienību” – vienoties par kopīgu plānu Krievijas propagandas televīzijas kanālu ierobežošanā Latvijas teritorijā.

NA ir gatava izklāstīt apvienības redzējumu par veicamajiem pasākumiem šajā jautājumā, kā arī aicina koalīcijas partnerus piedāvāt savas idejas, lai melīgas un Latvijas valstij nedraudzīgas informācijas izplatītāji sasniegtu iespējami mazāku Latvijas iedzīvotāju skaitu.

“Lai īstenotu efektīvus informatīvās telpas aizsardzības pasākumus, ir nepieciešama visu koalīcijas partneru sapratne un atbalsts. Svarīgi, lai šo jautājumu partijas neuztvertu kā priekšvēlēšanu interešu objektu, bet gan kā kopīgu valsts stratēģisko interešu jautājumu,” uzsver NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Viņš atgādina, ka daudzu kabeļtelevīzijas operatoru piedāvājumos Krievijas propagandas kanāli plašā skaitā ir iekļauti jau lētākajās jeb tā dēvētajās pamatpakās. Tāpat absurda ir, piemēram, situācija, ka valstij piederošais uzņēmums “Lattelecom” ar plašo Kremļa kanālu piedāvājumu faktiski darbojas pretēji Latvijas drošības interesēm, uzsver R. Dzintars.

Pirmdien, 16. aprīlī, koalīcijas sadarbības padomes sēdē NA aicinās koalīcijas partnerus vienoties par formu, kādā partiju priekšlikumi varētu tikt apspriesti.

Papildu informācija:
Dace Kalniņa
Tālr. +371 67087299
E-pasts: [email protected]
www.nacionalaapvieniba.lv

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • ezis x

  19.08.2018 00:21

  Es krievu valodu nesaprotu un negribu to Latvijas televīzijā dzirdēt. Ņemot vērā to, ka manu valsti 1940. gadā iznīcināja krievu nacisti (komūnisti), ka manu tēvu un vectēvu naktī apcietināja un Krievijā nobendēja, un ka šodien šo varmāku pēcteči vēl valda Maskavā, man viss krieviskais ir pretīgs.

 • Andris Doveiks

  17.04.2018 23:32

  Arī šo mēdiju slēgt? Kopš 1997. gada «pastalu valstī» slēgtas 332 skolas http://www.infotop.lv/article/lv/kops-1997-gada-pastalu-valsti-slegtas-332-skolas

 • Andris Doveiks

  17.04.2018 00:52

  Ja es saku, ka 2x2=4, mani neuztrauc, ka kāds saka, ka 2x2=15, jo katrs var redzēt un pat pārbaudīt. Ja es gribu ieskaidrot kādam, ka 2x2=15, tad gan man jārūpējas, lai tuvumā nav ne tikai matemātikas skolotājs, bet arī neviena sekmīgs pirmklasnieka. Par ko jūs turat savu tautu?

 • Ivars Šmelds

  16.04.2018 19:07

  [lai melīgas un Latvijas valstij nedraudzīgas informācijas izplatītāji sasniegtu iespējami mazāku Latvijas iedzīvotāju skaitu.] Pietiek tikai nomainīt Latviju ar PSRS un nonākam pie tā paša attaisnojuma ārzemju kanālu ierobežošanai un specfondiem, no kuriem es tā cerēju ticis vaļā pēc neatkarības izcīnīšanas... Tas ir bīstams ceļš uz ko aicināt. Ceļš, kas noved pie raidījumu slāpēšanas un inkvizīcijas Aizliegto grāmatu indeksa. Es nevēlos dzīvot aizslēgtā krātiņā, pat, ja ārpus tā ir auksts un vējains. Pret vārdu jācīnās ar vārdu un tikai ar vārdu. Izņēmums ir aicinājums uz vardarbību šeit un tagad.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.