logo

NA aicina nepagarināt termiņuzturēšanās atļaujas Kremļa propagandistiem (4)

14.06.2016 Latvijā

Attēls no piketa pret uzturēšanās atļauju tirgošanu Attēls no piketa pret uzturēšanās atļauju tirgošanu, 2014. gads
Nacionālās apvienības (NA) frakcija vērsusies pie Iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (V) ar aicinājumu nepagarināt termiņuzturēšanās atļauju jūrmalniecei, ilggadējai slavenākā Krievijas opozicionāra Mihaila Hodorkovska advokātei Jeļenai Lukjanovai.

Lukjanova strādā par profesori prestižajā Maskavas Ekonomikas augstskolā, kā arī vairākus gadus tiesā aizstāvēja pazīstamāko Krievijas režīma pretinieku Hodorkovski. Viņa arī ir bijusī cilvēktiesību aktīviste un piedalījusies Genādija Zjuganova vadītās Krievijas komunistiskās partijas darbībā, bet nu jau piecus gadus dzīvo Jūrmalā.

Viņas tēvs bija viens no 1991. gada augusta puča līderiem un mūsdienu Krievijas komunistiskās partijas dibinātājiem Anatolijs Lukjanovs.

NA vērš Iekšlietu ministra uzmanību uz nesenajiem naidpilnajiem izteikumiem par mūsu valsti, kuru autore ir Jeļena Lukjanova, Krievijas juriste, bijusī Zjuganova vadītās Krievijas komunistiskās partijas aktīviste, CK kandidāte, kura ir saņēmusi termiņuzturēšanās atļauju Latvijā.

Intervijā Latvijas Radio 4 Lukjanova paudusi, ka Latvijā latviešu ārsts atsakās pieņemt krievvalodīgus pacientus un, ka Latvijas valdība sarunājoties tikai ar 60% savu iedzīvotāju. Lukjanova arī publiski ir norādījusi, ka Latvija, līdzīgi kā Ungārija un Polija esot sākusi pieņemt likumus, kas esot pretrunā starptautisko tiesību principiem.

Nacionālās apvienības valdes loceklis Edvīns Šnore norāda, ka šādus apmelojumus par mūsu valsti parasti izplata Kremlis. «Šāda retorika ir uzskatāma par hibrīdkara elementu ar mērķi diskreditēt Latviju, kas ir klajā pretrunā ar Latvijas nacionālajām interesēm,» uzsakata Šnore.

Lukjanovas gadījums arī uzskatāmi parāda, cik absurdi esot iztēlot termiņuzturēšanās atļauju ieguvējus Latvijā kā Putina režīma bēgļus, kuri mīl un ciena mūsu valsti, norāda Šnore. NA aicina iekšlietu ministru rīkoties, lai termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas programma tiktu atbilstoši kontrolēta un lai Latvija nekļūtu par drošības caurumu, pa kuru Eiropas Savienībā un NATO iekļūst Kremļa ietekmes aģenti.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Zigmārs Ungurs

  14.06.2016 20:18

  Bet es nesaprotu NA, kāpēc aicina nepagarināt uzturēšanās atļaujas tikai Kremļa propagandistiem? Kāpēc tāda raustīšanās? NA, jums bailes iet līdz galam un pieprasīt, lai uzturēšanās atļauju izsniegšanu vispār pārtrauc? Tad nevajag mānīt tautu, pasakiet godīgi, ka esat vergadvēseles!

 • Silvija Silāre

  14.06.2016 17:56

  Silvija Silāre" Katram ir sava Dieva noliktā vietā-dzīvot ne pēc politiskiem vai izdevīguma likumiem.Lai katrs to apzinās!Ši ir mūsu Tēvu zeme,bet ko tas līdz,ja to neapzinās daudzi klejotāji.Paliek vienīgi vardarbība.Dievs visu redz.Simtu gadu laikā ir nosargāta mūsu kultūra un dzīvesziņa.Lai top!

 • Jānis Žugovs

  14.06.2016 13:09

  Advokātiem nākas pārstāvēt visdažādākos cilvēkus - uzņēmējus, zagļus, pedofīlus u.t.t.,tomēr tas nebūt nenozīmē, ka līdz ar to advokāti kļūst par šo cilvēku sabiedrotajiem. "Pučista" Lukjanova meita, darbojusies Zjuganova vadītajā Krievijas kompartijā, nu iejaucas Latvijas iekšpolitikā - šie fakti vislabāk raksturo šo advokāti. Hodarkovskis - tikai viens no klientiem... Mēģinājumi Lukjanovu saistīt ar Hodarkovski - kārtējā manipulācija.

  • Zigmārs Ungurs

   14.06.2016 20:16

   Nu, nu, advokāti kļūst gan par šo cilvēku - zagļu, pedofilu, slepkavu sabiedrotajiem! Un nevajag te izlikties!

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.