logo

NA aicina nepieļaut “Providus” politisko propagandu skolās

15.03.2018 Latvijā

Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars nosūtījis iesniegumu izglītības ministram Kārlim Šadurskim un par jaunā mācību satura izstrādi atbildīgajam Valsts izglītības satura centra vadītājam Guntaram Catlakam, kurā aicina nesadarboties ar organizāciju “Providus” mācību satura veidošanā un īstenošanā, kā arī nodrošināt, lai mācību programmās netiek iekļautas jaunu imigrāciju propagandējošas aktivitātes.

 Publiski izskanējusi informācija par domnīcas “Providus” sadarbībā ar starptautisko organizāciju “Migration Matters” veidotiem mācību materiāliem izmantošanai Latvijas skolās. Projekta ietvaros plānots pielāgot jauno mācību saturu, apmācīt skolotājus un izstrādāt atbilstošus mācību materiālus. Oficiālais mērķis: “paplašināt izpratni par migrācijas procesiem” un “mainīt viedokli par jaunatbraucējiem Latvijas sabiedrībā”. Kādā virzienā viedoklis būtu jāmaina, nojaušams no “Providus” mājaslapas, kurā sabiedrības negatīvā attieksme pret jaunu imigrāciju Latvijā tulkota kā negatīvs apstāklis.

Attieksme pret imigrāciju ir politiskas izšķiršanās jautājums, par ko jālemj likumdevējam un pastarpināti Latvijas pilsoņiem vēlēšanu ceļā. Sabiedrības vairumam nepieņemama politiskā viedokļa vienpusēja reklamēšana Latvijas skolās nav pieļaujama. Taču “Providus” līdzšinējās aktivitātes un ieinteresētība rada pamatotas bažas, ka iejūtības un tolerances audzināšanas aizsegā patiesībā var tikt īstenota politiskā propaganda.

Imigrācijas propaganda nav savietojama ar Izglītības likumā un citos izglītību regulējošos normatīvajos aktos noteikto izglītības procesa mērķi un Satversmes preambulā noteikto Latvijas valsts mērķi nodrošināt latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem, kā arī nonāk pretrunā ar vairākos balsojumos un oficiālajās pozīcijās pausto Latvijas valsts nostāju migrācijas jautājumā.

 NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars: “Tām politiskajām grupām, kas ar imigrācijas propagandu atklāti centušās iemantot vēlētāju simpātijas, pilsoņi nepārprotami ir parādījuši durvis. Taču viņi ir gatavi iekāpt pa logiem. Tiem logiem, aiz kuriem atrodas mūsu bērnu skolas soli. Man nav ne mazāko šaubu, ka organizatoru vēlme ir šajā it kā “izglītošanas procesā” propagandēt sabiedrības vairākuma izbrāķētas idejas.”

Nacionālā apvienība iesniegumu nosūtīja izglītības ministram Kārlim Šadurskim, Valsts izglītības un satura centra vadītājam Guntaram Catlakam, kā arī Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītājai Initai Juhņēvičai. Atbildīgās personas aicinātas nodrošināt, ka Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī tās pakļautības iestādes nekādā veidā nesadarbojas ar organizāciju “Providus” mācību satura veidošanā un īstenošanā, kā arī to, ka mācību programmās netiek iekļautas jaunu imigrāciju propagandējošas aktivitātes.

 

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.