logo

NA aicina pārējo RD opozīciju noraidīt budžeta grozījumus, jo nav paredzēts finansējums pārejai uz izglītību valsts valodā

18.10.2018

Rīgas domes (RD) Nacionālās apvienības (NA) frakcijas deputāti šodien Izglītības, kultūras un sporta komitejā rosināja kolēģus noraidīt budžeta grozījumus, ko pašvaldība iecerējusi veikt uz gada beigām, lai iztērētu atlikušos gada budžeta līdzekļus.

NA frakcija uzskata, ka budžeta grozījumos bija jāparedz finansējums, lai bez aizķeršanās nodrošinātu pāreju uz izglītību valsts valodā.

Frakcijas vadītājs Nauris Puntulis: “Nav grūti paredzēt, ka brīdī, kad būs jāīsteno reforma par pāreju uz izglītību valsts valodā, RD vadība teiks, ka pedagogi tam neesot gatavi. Tādēļ budžeta grozījumi šobrīd bija īstais brīdis, negaidot 2019.gada budžeta pieņemšanu.”

RD Izglītības, kultūras un sporta departaments pašvaldībai lūdzis vairāk kā 4,2 miljonus eiro, lai tajā skaitā īstenotu dažādus projektus, tomēr tādas stratēģiski svarīgas ilgtermiņa lietas kā jaunas pirmsskolas izglītības iestādes vai pedagogu vakanču mazināšana finansējumā ziņā nav atspoguļojušās prioritātes.

Deputāts Dainis Locis: “Rīdzinieki saskaras ar situāciju, ka latviešu bērnudārzos ir garas rindas, taču budžeta grozījumi nerisina arī šo jautājumu, jo finansējums tam nav paredzēts.”

NA frakcija aicina pārējo RD opozīciju šos budžeta grozījumus noraidīt arī tālākās lēmuma pieņemšanas stadijās.

 

Informāciju sagatavoja:

Edvards Ratnieks

Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK

gas domes deputātu frakcija

Tālruņa nr.: 26137767

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.