logo

NA aicina saglabāt deputātu algas pašreizējā līmenī (2)

25.09.2015 Saeimā

Šodien Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!’ – “TB/LNNK” (NA) frakcijas deputāti iesnieguši izskatīšanai Saeimā grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, kas paredz, ka Saeimas deputātu atalgojums 2016. gadā saglabājams pašreizējā līmenī. Ņemot vērā, ka Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums paredz Saeimas deputātu algas piesaisti aizpagājušā gada vidējai algai valstī ar koeficientu 3,2 un vidējās algas kāpumu, nākamā gada budžetā būtu bijis jāparedz deputātu algas pieaugums par 157 eiro pirms nodokļu nomaksas. Taču tā kā vairākās valstij būtiskās nozarēs ar nākamā gada budžeta projektā plānoto finansējumu būs jāievēro taupības pasākumi līdzekļu trūkuma dēļ, kā arī to, ka valstij sakarā ar pieaugušajiem aizsardzības izdevumiem nav izdevies pietiekošā apmērā paaugstināt atalgojumu daudziem no valsts budžeta finansētiem zemu atalgotiem darbiniekiem, deputāti uzskata, ka pareiza rīcība ir atteikties no likumā paredzētā algas pieauguma, tādējādi solidarizējoties ar sabiedrību.

“Ja par piedāvātajiem grozījumiem nobalsos Saeimas vairākums, NA piedāvās ietaupītos līdzekļus novirzīt dzimstības veicināšanas pasākumiem”, norāda Raivis Dzintars, NA frakcijas vadītājs.

Informāciju sagatavoja:

L.Ozoliņa

Nacionālās apvienības 

preses sekretāre

371 2929 8205

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Jānis Derums

    28.09.2015 12:45

    Ļoti pozitīvs NA lēmums. Iebildīšu Kalvim Apsītim. Ļoti liela alga vēl negarantē labu un godīgu darbu. Latvijā šādu piemēru ir ļoti daudz. Pēdējais LDZ priekšnieks Uģis Magone, kuraam 6000 eiro alga nebija šķērslis blēdībām. Bet Saeimas deputātu atalgojums patreizējā Latvijas situācijā, kad ir virkne profesiju, kur atalgojums ir 500-600 eiro, nemaz nerunājot par minimālo algu un pensionāru vairākumu, tad deputātu atalgojums ir gana labs. Un zinot tuvāk Saeimas darba specifiku, daudzi deputāti pat nav pelnījuši tik dāsnu atalgojumu, jo ar pilnu atdevi, godprātīgi nestrādā nebūt ne visi tautas kalpi.

  • Kalvis Apsītis

    26.09.2015 01:40

    Mana mamma stāstīja, kā pirms kara Zemgalē saimnieki līguši kalpus pie bagātīgi klāta galda. Kalps, kurš švaki ēda, netika cienīts - tāds būšot arī švaks strādātājs. Ja Saeimas deputāti (kam faktiski 4 gadi no dzīves jāveltī politikai) piekrīt strādāt par 2291 EUR mēnesī pirms nodokļiem un nemaz negrib vairāk, nerada manī uzticēšanos. Vai nu viņi tiešām negrib neko nopelnīt un neko jēdzīgu izdarīt, vai nu - cer deputāta amatā piepelnīties ar kaut kādu blēdīšanos. Lai pieliktu algas katram deputātam par 500 EUR (pēc nodokļiem), vajag aptuveni 100K mēnesī, jeb 1 miljonu gadā. Uz valsts budžeta miljardu fona tas nekas liels nav. Es tomēr izvēlētos tādus, kuri grib gan kārtīgi nopelnīt, gan kārtīgi pastrādāt.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.