logo

NA aicina SEPLP un Latvijas sabiedriskos medijus pildīt solījumus (1)

30.09.2021 Laima Melkina Latvijā

Latvijas mediju politikā jaunās mazākumtautību multimediālās platformas izveide līdz šim tika saistīta ar daudzpusīgas un uz Latvijas valstiskumu orientētas informācijas nodošanu sabiedrībai vairākās mazākumtautību valodās. Diemžēl šī gada 17. septembrī, prezentējot jauno multimediālo platformu mazākumtautībām, sabiedriskie mediji uzsvēra, ka platformas valoda būs tikai krievu valoda, demonstratīvi paziņojot arī platformas nosaukumu – RUS.LSM.

Nekur netika minēts, ka platformā varētu tikt izmantota valsts valoda vai citas mazākumtautību valodas līdzās krievu valodai. Tādējādi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) un sabiedrisko mediju rīcība liek apšaubīt līdzšinējos mediju regulatoru un sabiedrisko mediju solījumus. Ir investēti 450 000 eiro jaunas studijas veidošanai, kas kalpos tikai vienas – krievu auditorijas apkalpošanai. Partijas ieskatā tas neveicina nedz Latvijas valstiskumu, nedz sabiedrības saliedētību.

Nekonsekvents sabiedrisko mediju politikas turpinājums ir SEPLP un sabiedriskās televīzijas mēģinājumi pieprasīt valsts budžeta finansējumu jauna kabeļtelevīzijas kanāla izveidei, kas raidītu tikai krievu valodā. Nacionālā apvienība šo pieprasījumu nekādā ziņā neatbalstīs.

Nacionālā apvienība aicina SEPLP un sabiedriskos medijus pildīt savus solījumus – mazākumtautību multimediālās platformas saturu raidīt valsts valodā un vairākās mazākumtautību valodās, kā arī pārtraukt raidīt LTV7 saturu krieviski.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Marijans Mežals

    03.10.2021 12:29

    mazākumtautību multimediālās platformas saturu raidīt valsts valodā un vairākās mazākumtautību valodās, kā arī pārtraukt raidīt LTV7 saturu krieviski. ATBALSTU! Puse laikrakstu, žurnālu tiek izdoti Latvjā krievu valodā, un kur vēl krievu radiostaciju jūra krieviski! Tam jāpieliek punkts!Jāpārtrauc krievu saziņas valoda valsts iestādēs. Jāievieš maksas tulki.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.