logo

NA aicina skatīt “Rīgas gaismas” apsardzes iepirkuma teju 200 000 eiro izmaksu pamatotību (1)

28.01.2019 Edvards Ratnieks

Rīgas domes (RD) Nacionālās apvienības (NA) frakcija pieprasa skatīt jautājumu par Rīgas pašvaldības aģentūras “Rīgas gaisma” apsardzes iepirkuma izmaksām nākamajā Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdē, pieaicinot atbildīgās aģentūras amatpersonas un nozares ekspertus.

Pagājušajā nedēļā plašsaziņas līdzekļi informēja sabiedrību par Rīgas pašvaldības aģentūras “Rīgas gaisma” apsardzes iepirkuma augstajām izmaksām. Paredzēts, ka “Rīgas gaisma” maksās 195 393 eiro gadā bez PVN par divu objektu apsardzi, kas izmaksās virs 16 000 eiro bez PVN katru mēnesi.

Rīgas domes NA frakcijas vadītājs Nauris Puntulis:

Šobrīd, kad Rīgas domi plosa korupcijas skandāli, mūsuprāt, jāpievērš amatpersonu un sabiedrības pastiprināta uzmanība aizdomīgiem iepirkumiem, īpaši tādiem, kuru līgumu slēgšana notiek tieši šobrīd.”

Frakcija sazinājusies ar Drošības nozares kompāniju asociāciju par attiecīgo iepirkumu, lai noskaidrotu, vai noslēgtā līguma izmaksas ir pamatotas un pieļaujamas. Asociācija apvieno respektablākos un vadošos Latvijas apsardzes nozares uzņēmumus, tā ir norādījusi, ka situācija nozarē veicina plašu “pelēkā sektora” eksistenci, tāpēc tā darbojas, lai sekmētu apsardzes nozari balstītu uz godīgu un taisnīgu konkurenci, kā arī spēkā esošo normatīvo aktu ievērošanu. NA frakcija uz attiecīgā jautājuma izskatīšanu lūgusi arī asociācijas pieaicināšanu sēdē, lai tā sniegtu savu viedokli un aprēķinus par “Rīgas gaismas” apsardzes paredzēto izmaksu pamatotību.

Iepriekš plašsaziņas līdzekļi informēja, ka divos objektos apsardzei būšot jāsargā angāri, automašīnu boksi, garāžas, ģērbtuves, noliktava un mehāniskā darbnīca. Apsargu maiņa darba dienās sāksies pulksten 16.00 un ilgs līdz pulksten 7.30, taču brīvdienās un svētku dienās būs jāstrādā tomēr visu diennakti. Maiņas laikā apsargiem būšot jāveic teritorijas apgaita vismaz reizi stundā. Šādu nosacījumu līgums ar summu virs 16 000 eiro bez PVN mēnesī noslēgts ar mazpazīstamu uzņēmumu SIA “Pārsla-Apsardze”, kas piederot kādam Oļegam Kuzņecovam.

Lai arī līgums noslēgts it kā uz vienu gadu, tomēr tas ietverot nosacījumu, ka to drīkst pagarināt kopumā līdz pat trim gadiem.

 

Informāciju sagatavoja:
Edvards Ratnieks
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes deputātu frakcija
Tālruņa nr.: 26137767

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Laure Cora

    20.02.2019 11:49

    Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam personas aizdevumiem ar 2% procentu likmi. Mēs jums var sniegt aizdevumus, lai iegādātos traktoru vai zemes, lai jūs varētu darīt lauksaimniecībā vai citas lietas, ko jūs vēlaties darīt. Sazinieties ar mums tieši pa pastu: sduplens@gmail.com Ar laba vēlējumiemLabdien

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.