logo

NA aicina solidarizēties ar gadu mijas masveida uzbrukumos cietušajiem Eiropas pilsoņiem

14.01.2016 Saeimā

Solidarizējoties ar masveida uzbrukumos cietušajiem Eiropas Savienības pilsoņiem gadu mijā vairākās Eiropas pilsētās, Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcijas deputāti šī gada pirmajā Saeimas plenārsēdē piedalījās ar pie apģērba piespraustām zilām lentītēm – simbolu, kas pasaulē pazīstams kā atbalsta zīme no seksuālas vardarbības cietušajiem.

Sekojot notikumu attīstībai un parādoties arvien jauniem faktiem par gadu mijā notikušajiem bezprecedenta masveida uzbrukumiem neaizsargātām, tostarp arī nepilngadīgām sievietēm Eiropas pilsētās, NA valdes loceklis Rihards Kols uzskata, ka Eiropas un arī Latvijas pilsoņu pienākums ir izrādīt solidaritāti un morālo atbalstu šajos zvērīgajos uzbrukumos cietušajiem – sievietēm, bērniem, ģimenēm, Eiropas Savienības pilsoņiem.

“Pēdējo nedēļu laikā, parādoties arvien jaunai informācijai par cietušajiem dažādās Eiropas pilsētās un nākot gaismā faktiem par mērķtiecīgu jau iepriekš zināmas problēmas noklusēšanu no valstu tiesībsargājošajām instancēm un augstākajām amatpersonām, skaidri iezīmējušās būtiskas un simptomātiskas problēmas visā Eiropā. Seksuālā – vai jebkāda veida – vardarbība pret sievietēm diemžēl joprojām ir endēmiska un aktuāla problēma kā Latvijā, tā pasaulē, taču pēdējā mēneša notikumi seksuālo vardarbību pacēluši „citā līmenī”, šīs zvērības veicot koordinēti un ar apdomu, mērķtiecīgi iebiedējot Eiropas sabiedrību,” norāda Rihards Kols.

Nacionālā apvienība uzskata, ka šo noziegumu noklusēšana, „notušēšana” vai noniecināšana kā no tiesībsargājošo institūciju, tā no sabiedrības puses nav pieļaujama. Notikušais ir jāaktualizē visas Eiropas Savienības līmenī – ir noticis, visticamāk, koordinēts un plānots uzbrukums Eiropas Savienības pilsoņiem – un to nedrīkst aizmirst, lai nodrošinātu, ka šajā terorā cietušie upuri justos droši, ziņojot par sev nodarīto, un lai varas iestādes un mediji nekad vairs nepieļautu iespēju neziņot vai ignorēt šādus pārkāpumus.

“Solidaritāte nepieciešama ne tikai tad, kad jālemj par smagiem jautājumiem, vai jāizsaka līdzjūtība pēc traģēdijas. Solidaritāte nepieciešama arī pret tām sievietēm, bērniem un ģimenēm – Eiropas Savienības pilsoņiem, mūsu līdzcilvēkiem, kuru psihoemocionālās traumas pēc šiem uzbrukumiem paliks ar viņiem visu mūžu,” tā aicinājumu piespraust zilās lentītes skaidro Rihards Kols.

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.