logo

NA aicina strādāt pie vienota saraksta izveides (14)

11.09.2013 Saeimā

Eduards Berklavs

Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK aicina lielākās latviešu partijas – „Vienotību”, Zaļo un Zemnieku savienību, kā arī Reformu partiju sākt konsultācijas par vienota vēlēšanu saraksta izveidi gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. Šī vienošanās varētu tikt īstenota vai nu vienota priekšvēlēšanu saraksta veidā, vai arī kā līgums par kopīgu darbību valdības veidošanā pēc vēlēšanām ar kopīgu programmu un Ministru prezidenta kandidātu. Sadarbības mērķis būtu konstitucionālā vairākuma iegūšana 12. Saeimā, vairojot politisko stabilitāti un mazinot pretvalstisku spēku izredzes politikā.

Zīmīgi, ka ideja par vienotu latvisko spēku sarakstu bija izcilā politiķa un Latvijas neatkarības atjaunotāja Eduarda Berklava pēdējais lielais politiskais aicinājums. Šogad, sagaidot E. Berklava simts gadu jubileju, aicinājums ir kļuvis vēl aktuālāks nekā tā izteikšanas brīdī valstsvīra 90 gadu jubilejā.

Sarežģītā situācija, veidojot 2014. gada budžetu, kā arī veltīgi izšķiestā enerģija savstarpējās partiju cīņās uzliek morālu pienākumu meklēt ceļus, kā apvienot spēkus svarīgākiem mērķiem. Atbilstoši demokrātijas tradīcijām partiju politiskais piedāvājums ir un paliks atšķirīgs, tomēr vienots saraksts nozīmētu iespēju vēlētajiem pašiem izvēlēties, kuram politiskam virzienam dot priekšroku, vienlaikus nodrošinot, ka vēlētāju balsis nesadalītos politisko pretinieku inscenētām vai vienkārši ambiciozu līderu bezatbildības dēļ izveidotām sīkpartijām.

Kopdarbs, apkopojot idejas Satversmes preambulas izstrādei, liecina, ka latviešu partijas svarīgos brīžos spēj sadarboties. Līdzīgi kā Satversmes grozījumi arī vienotā saraksta ideja īstenoties varēs tikai tad, ja vienotas būs visas Saeimā pārstāvētās latviešu partijas.

Raivis Dzintars
Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs

Gaidis Bērziņš
Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs

Roberts Zīle
Apvienības „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK priekšsēdētājs

Imants Parādnieks
Partijas „Visu Latvijai!” līdzpriekšsēdētājs

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Māris Bērziņš

  06.11.2013 10:59

  Gudri rīkojoties, Jūs paši varētu savākt 51% balsis, bet izskatās, ka tāds nav mērķis saimniekiem. Tagad apvienosieties zaļie ar sarkanajiem, izbraucot uz to, ka vēlētājiem nebūs par ko balsot, jo nav sakarīgu partiju un viņi nobalsos par mazāko ļaunumu. Otrs, Jums ir juridiskie caurumi tiesiskajā apziņā, kā rezultātā ir izveidota himera ar dīvainiem nosaukumiem - līdzpriekšsēdētājs un ģenerālsekretārs. Domāju, ka K. Krēsliņa būtu ko pateikt par šiem ģenerāllisimusiem. To sauc par juridisko eklektiku. Pašos pamatos Jums klibo koncepcija un principi. Priotārām ir jābūt latviešu tiesībām un drošībai, bet pēc tam kultūrai. Valsti sāk veidot ar Satversmi un tās ievērošanu visiem. Arī demokrātijas izpratne NA/TB/LNNK/VL klibo, kas ir pamatu pamats. Neredzu īpašu starpību ar LPSR, pie tam Berklāvs bija viens no labajiem LPSR funkcionāriem.

 • ezis x

  09.10.2013 17:35

  Vienots saraksts būtu ļoti vēlams, bet, pazīstot latviešu mentalitāti, es šaubos vai tas tiks izveidots. Es pilnīgi atbalstu NA līdz šim izvirzītās prioritātes (skolu latviskošana, demogrāfija, cīņa pret krievu imperiālismu tā dažādās izpausmēs), bet es domaju ka vienlaicīgi pirms vēlēšanām būtu jāizvirza arī sociālā taisnīguma un valsts attīstības tēmas. Ja tas netiks darīts, SC/VK rūdītajiem propagandistiem būs vieglāk NA nomelnot par neko vairāk kā "krievi nāk" ekstrēmistu partiju.

 • Juris Seikovskis

  17.09.2013 10:24

  Škiet, ka daži uz pasauli raugās ar rožainām brillēm. Neapšaubāmi, ka NA nākamajās Saeimās vēlēšanās nostartēs ne sliktāk, kā iepriekšējās. Domāju, ka labāk. Bet visas pārejās "latviskās" partijas, izņemot ZZS, nostartēs sliktāk. Reformu partija nepārvarēs 5% barjeru. Vienotība tiks, bet viņiem būs mazāk vietu, nekā šobrīd. Tiks arī Repše, bet ne lai dominētu. Kas veidos valdību?!! Tā nebūs NA, viennozīmīgi. Dominēs SC, kuram piesliesies ZZS, arī Repšes partija, nu protams arī Vienotība. Būs stabila koalīcija ar teju 80 balsīm, orientēta uz Krieviju. Vienīgais variants izveidot latvisku valdību, ir viens latvisku partiju saraksts. BET TAS NAV IESPĒJAMS. To pašu merkantilo interešu dēl. P.S. Arī NA nav nemaz tik balta un pūkaina. Kaut vai OIK problēma. Šodien šo jautājumu skata MK. Vai NA atbalstīs OIK ierobežošanas pasākumus? Līdz šim NA nostāja drīzāk atbalstīja "dubulttarifa" saņēmējus. Vai NA ir ko "samanāmu" darījusi, lai noņemtu "melu klapes" no Otrā Pasaules kara vēstures? Kaut kā neesmu manījis. Joprojām lielais vairums no mums dzīvo ar sovjetu propagandas melu postulātiem. Nez kāpēc rodas iespaids, ka arī VL! arvien vairāk pārvēršas par agrāko TB/LNNK ar "batjku" priekšgalā . Skumji.

  • Jānis Iesalnieks

   17.09.2013 21:23

   Atbilde uz Tavu jautājumu ir šodienas MK sēde - jā, NA atbalstīja OIK saņēmēju aplikšanu ar nodokli. Te nav vieta kaut kādām sazvērestību teorijām.

 • Kaspars Augulis

  16.09.2013 21:51

  Man šķiet tā būtu izcili noturēta, laba vīna atšķaidīšana ar vārītu ūdeni! Labs vīns šai gadījumā komentārus neprasa - NA. NA labi sokas, ko var spriest pēc pēdējām pašvaldību vēlēšanu rezultātiem. Mēs (NA) paši tiksim gala un atbalstītāju pulki paši skries zem mūsu ideju karoga. Cilvēkiem pašiem ir jāsaprot, kas darāms, bez priekšlikuma izteikšanas no NA puses. Protams, formalitātes paliek formālitātes, tā ir cita lieta. Tomēr, tas atgādina, studentu, kuru lektors ar varu cenšas "vilkt" uz lekciju - esi nu prātīgs, nāc šurp! Ar šādiem biedriem nekas labs nav gaidāms. Ja pati Vienotība nav izteikusi priekšlikumu par sarunām šādā kontekstā (kas nekad nenotiks), vismaz neformālā gaisotnē, tad velti cerēt uz labvēlīgu kopdarbu vēlāk. Tas arī liecina, ka Vienotība vēl aizvien (tikai varbūt) neuzskata NA par pietiekami lielu politisko organizāciju, lai vestu sarunas ar to, vai - vai, Vienotība apzinās savu nespēku izturēt NA stingro nostāju nacionālo jautājumu jomā! Katrā ziņā no NA puses tā ir apsveicama rīcība - 1.mēģinājums paveikt ko tādu, kas nav izdevies līdz šim. Mērķis ir cēls, bet vai citi to sapratīs un pieņems un kas vēl svarīgāk, vai vadīsies pēc NA galvenajām vadlīnijām politikā?!

 • trafix 1

  16.09.2013 08:30

  Vēl viena koalīcija, un sapnis par sirdsskaidro glābējpartiju būs izsapņots. Koalīcijas pārstāvis nevar vairs pārstāvēt savu partiju, pat arī sevi, par tautu pat nerunājot. Satversmē taču skaidri pateikts, ka vara pieder Latvijas tautai.

 • trafix 1

  15.09.2013 21:49

  Vēl viena Vienotība? Lai kampars mierīgi var turpināt būvēt Ķīniešu *viesiem* rūpnīcu Tukumā!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 • Janeks Aihman

  15.09.2013 20:27

  Sveiki! Domāju, esu pārliecināts, ka tā ir slikta doma! Pirmkārt pēc tāda saraksta izveidošanas tiks zaudēta Nacionālās apvienības identitāte. Pāri visam tam sniedzas ne visai godīgā attieksme pret Latviešu vērtā attieksme no Vienotības un Zaļo Zemnieku savienību par Reformu partiju jau nerunājot. Nacionālajai apvienībai ir lielas izredzes saņemt lielu vēlētāju atbalstu, ja vien tiks izmantota iespēja pieņemt un īstenot dažus var būt ne visiem patīkamus lēmumus, kuri dot iespēju atvērt darbavietas un veikt nelielas, bet vēlētājiem un tautai kopumā patīkamas izmaiņas valsts uzņēmumu struktūrās. Ja uz vēlēšanām gatavosies ar attieksmi kurā tiks norādīta patiesa interese saglabāt Latvijas valsts stabilitāti un Latvisku vidi tad nebūs ne kādu problēmu. Domāju nav jāpakļaujas sadarboties ar tiem kuriem saulīte jau ir norietējusi un cerības ir mazas, tā ir tikai vēlme iedzīvoties un Nacionālās apvienības rēķina. Visu cieņu.

 • ezis x

  12.09.2013 17:36

  Apsveicāma ideja, bet man nemieru dod sekojošā ziņa: "LETA: Saeimas deputātu neierašanos uz Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdi, kurā bija paredzēts runāt par Rīgas brīvostas pārvaldes amatpersonu disciplināratbildības izvērtēšanu, valsts kontroliere Elita Krūmiņa vērtē negatīvi." Starp tiem deputātiem, kas neieradās, bija Kārlis Krēsliņš un Imants Parādnieks.

 • Andris Doveiks

  12.09.2013 10:01

  Kā sauks apvienoto sarakstu - Nacionālā Vienotība vai vienkārši Vienotība?

 • Jānis Derums

  12.09.2013 09:34

  Saprātīga un atbalstāma iniciatīva, lai izbeigtu SC pretenzijas un ietekmes palielināsanos.

 • Gatis L

  12.09.2013 03:53

  Novēlu veiksmi, lai šis mērķis izdotos. :) Patiešām, jau sen kā vajadzēja kaut, ko šādu radīt nevis kad visi ir par sevi un beigās nekas īpašs netiek panākts, jo nevar izlemt ne par ko. Lai pār Latviju valda Latvijas partijas, nevis kremļa padotie!

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.