logo

NA aicina Vienotību apturēt bēgļu uzņemšanas procesu (8)

16.11.2015 Laila Ozoliņa

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) aicina partijas “Vienotība” atbildīgās amatpersonas sekot Polijas piemēram un apturēt bēgļu uzņemšanas procesu Latvijā, līdz nav noskaidrota precīza informācija par Parīzes teroraktu rīkotāju izcelsmi un ierašanās Eiropā apstākļiem.

Kā ziņots iepriekš, vairāki Parīzes teroraktu rīkotāji Eiropā varētu būt iekļuvuši kā bēgļi ar viltotiem dokumentiem (skat. http://www.delfi.lv/news/arzemes/francijas-senators-vismaz-viens-terorists-eiropa-ieradies-beglu-aizsega.d?id=46721709).

Tāpat NA aicina iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski sagatavot ziņojumu par drošības iestāžu paredzētajiem pasākumiem, lai novērstu riskus, ka patvēruma meklētāju aizsegā Latvijā ierodas teroristi, un lai Francijas traģisko notikumu atkārtošanās Latvijā nebūtu iespējama.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Uldis Veģis

  23.11.2015 20:42

  Elkukalns W:" Ko Jūs teiksiet, kad Merkeli nomainīs Lepēnas domubiedri? Metīsiet kažoku otrādi?" --------------------------------------- Es par Lepenu neesu sajusmā ,kā to kādā interneta portālā izteica kāds nacionālis,ja es būtu francūzis es Lepēnai dotu 5% iespēju tikt Francijas valdībā ,atšķirībā no daža nacionāļa ,kas būtu par 50%. Es gribu lai Francijas prezidents ir sociālists.Es apjūsmoju Lielo Franču revoluciju un Parīzes Komūnu. Es jūsmoju par franču rakstnieku Voltēru un filozofu Žanu Žaku Ruso. Es vēlos ,lai Francija būtu demokrātiska ,labāk ar sociālistu Prezidentu nevis ar imperiālistiski noskaņotu prezidentu.

 • haralds elceris

  18.11.2015 22:25

  absolūti nav welcomēti! http://www.fotoblog.lv/rep/8389332/?cid=6374

 • Uldis Veģis

  18.11.2015 04:31

  Elkukalns W " vajadzētu saprast, ka 1) Latvijas politiķi, kas paši sev deleģējuši tiesības pārstāvēt Latviju ES bēgļu jautājumā pat nedomā aizstāvēt Latvijas intereses, 2) Francija neprasīja Latvijai, kādai jābūt migrācijas politikai. Vai tāpēc Latvijai tā jākopē? Nevajag jaukt kopā pilnīgi atšķirīgas lietas- solidaritāti un pašaizsardzību. " Izskatās kaElkukalnsW neapjēdz ka Latvija ir iestājusies ES un NATO,lai viņa būtu pasargāta no krievu imperiālisma un tādēļ latviešim vajadzētu izrādīt solidaritāti ar pārējo Eiropu un vispirms ar Franciju un Vāciju.. Par islama radikāļiem es neuztraucos,par tiem lai domā Latvijas drošības dienesti sadarbībā ar citu ES valstu drošības dienestiem un Latvijas islama kultūras centrs ,kura vadībā ir latvieši Homza Jānis Luciņš un Ahmeds Roberts Kļimovičs. Es nēesmu islama religijas piekritējs un arī nēesmu kristīgās reliģijas praktizētājs esmu drīzāk pagāns tāpat kā ElkukalnsW,bet kā latviešupatriots uz valsts svētkiem dziedu;"Dievs svētī Latviju".

  • Elkukalns W

   18.11.2015 15:04

   Nevaru piekrist Jūsu viedoklim. Protams, Latvija ir ES un NATO dalībvalsts, bet tas nenozīmē, ka Latvijai jāatbild par Junkera, Merkeles un Mogerini kļūdām. Ja Jūs uzskatāt, ka Latvijai nav tiesību, tikai pienākums atbalstīt ES politikāņu idejas, tās nevērtējot, tad mūsu nevietā uzsākto diskusiju varam uzskatīt par pabeigtu. Man ir nepieņemama doma par Latvijas kā suverēnas valsts pakļaušanos jebkādam diktātam. Nedrīkst uzklausīt aicinājumus, tos kritiski nevērtējot, vienalga, kas tos izsaka. Ko Jūs teiksiet, kad Merkeli nomainīs Lepēnas domubiedri? Metīsiet kažoku otrādi?

   • Uldis Veģis

    23.11.2015 21:09

    Ak, Elkukaln nedomāju ka Tavs vārds ir Elkukalns,vienīgi nevaru izprast no kuras seno latviešu zemes elkukalna apkaimes esi te ieradies.Vai Tavi senči ir bijuši Līvi vai Latgaļi. Lai Tev vairāk saprotama būtu latviešu tautas vēsture es Tev piedāvāju Indriķa Livonijas Chronikas 1933.gada fragmentu Valtera un Rapas akc. sab. izdevuma.: Pirmā grāmata. I. nodaļa. 1. §. Dievišķā providence, kas atcerējās Raabu un Bābeli1), t. i. nomaldījušās tautas, mūsu jaunajos laikos uzmodināja ar savas mīlestības. uguni elku pielūdzējus lībiešus no elku kalpības un grēku miega. 2. §. Bija vīrs loti cienījamas dzīves un godājamai sir- muma, vārdā Meinards, svētā Augustīna ordeņa priesteris Sigebergas1) kjosterī. Šis tikai Kristus labā un sprediķošanas deļ kopa ar tirgotāju tran¬sportu nonāca Lībi'ja. Jo vāciešu tirgotāji, saistīti draudzīgām saitēm ar lībiešiem, bij paraduši bieži 3. §. ar kuģiem iebraukt Daugavā. Minētais priesteris, saņēmis atļauju, kā arī dāvanas no Polockas ķēniņa Voldemāra, kam pagāni lībieši maksāja līdz šim meslus, droši ķērās pie dievišķās lietas: sprediķoja un 4. §. lībiešiem uzcēla baznīcu Ikšķiles ciemā. Šai ciemā pirmie tika kristīti Iilo, Kulevenes tēvs, un Viezo, A'lona tēvs, citi1 atkal sekojta. 5. §. Nākošā ziemā leiši', izpostījuši Lībiju, loti' dau- dzjus aizveda gūstā. No viņu dusmām izvairīda-mies, tas pats priesteris 'kopā ar ikšķi'liešiem uzticējās1) mežiem. Kad leiši: aizgāja, minētais. Meinards pārmeta lībiešiem, ka tie esot muļķi, tāpēc ka tiem neesot nekādu apcietinājumu; viņš apsolīja tiem uz-celt pili, ja tie nolemtu palikt un: būt par Dieva bēr¬niem. Tie piekrita un apsolījās, um apstiprināja ar 6. §. zvērastu, ka: pieņems kristību. Tāpēc nākošu vasaru tika ataicināti no Gotlandes mūrnieki. Pa tam lī-bieša par jaunu apstiprināja savu sirsnīgu gatavību pieņemt ticību. Tika melīgi apsolīts, ka daļa tautas kristīsies pirms Īkšķiles pils būves sākšanas,bet vēl citi pēc tam. .

 • Elkukalns W

  17.11.2015 13:52

  Ja tas ir Jūsu komentārs, tad, manā izpratnē, to varēja pateikt īsāk: durvis savā mājā drīkst aizslēgt tikai, ja kaimiņi nav apzagti. Ja ir, tad PR un solidaritātes dēļ jāpieliek zīmīte "Atslēga zem kājslauķa". Ja cilvēks māk lasīt un nav kurls, tad vajadzētu saprast, ka 1) Latvijas politiķi, kas paši sev deleģējuši tiesības pārstāvēt Latviju ES bēgļu jautājumā pat nedomā aizstāvēt Latvijas intereses, 2) Francija neprasīja Latvijai, kādai jābūt migrācijas politikai. Vai tāpēc Latvijai tā jākopē? Nevajag jaukt kopā pilnīgi atšķirīgas lietas- solidaritāti un pašaizsardzību. Un datumiem tur nav nekādas nozīmes- mūsu pārstāvji ES, ar atsevišķiem izņēmumiem, pārstāv Krievijas intereses, demonstrē savu aprobežotību un ambīcijas. Tā ka jādomā vien mums pašiem un bija vēlams jau vakar!

  • Kalvis Apsītis

   17.11.2015 22:08

   >>> Tā ka jādomā vien mums pašiem un bija vēlams jau vakar! ======= Tāpēc jau intersanti, kāds ir Jūsu domāšanas rezultāts - kādus secinājumus vai atziņas esat guvuši par patvēruma meklētāju uzņemšanu Latvijā, un kas mainījies tieši pēdējās dienās? Šī raksta pirmā rindkopa mudina domāt, ka pastāv kaut kāda svarīga kopsakarība ("apturēt bēgļu uzņemšanas procesu Latvijā, līdz nav noskaidrota precīza informācija par Parīzes teroraktu rīkotāju izcelsmi"). Manuprāt, ja nu ir jāizdara no Parīzes traģēdijas kādi secinājumi - tad tieši rūpīgāk un intensīvāk ir jāprocesē visi tie, kuri ienākuši Eiropā, ar LV aktīvu līdzdalību. Protams, neatstājot Eiropā tos, kuri rada drošības bažas. Nevis "jāaptur process". Bet varbūt es kaut ko neesmu sapratis vai izdomājis līdz galam.

 • Kalvis Apsītis

  16.11.2015 19:03

  Pārkopēšu komentu no šī paša raksta "LA": ================= Laiks šādiem paziņojumiem izraudzīts ļoti nepiemērots. Cilvēki nes ziedus pie FR vēstniecības, izkrāso Twitter kontu ar “tviboniem” Francijas karoga krāsās. Un pie viena paziņo – mēs, starp citu, pārdomājām – un nekādus patvēruma meklētājus pretī neņemsim. Sak, varbūt jums, cienījamie francūži, sanāks no mums maziņš pārsteigums – būs kaut nedaudz lielāks bardaks pie Lamanša tuneļa. Migrācijas politika var būt jebkāda – arī ļoti strikta (kā Tuvo Austrumu valstīs, Japānā, Singapūrā un šur tur citur). Bet nākamās dienas pēc liela terora akta nevajag taisīt saviem sabiedrotajiem sīkas riebeklības. Sak, saulainā laikā varam ar jums solidarizēties, bet tiklīdz kā rodas papildu riski – tad tieciet galā paši. Adekvāta reakcija briesmu situācijā būtu – prasīt stingrākus patvēruma meklētāju filtrus jau uz Šengenas ārējās robežas. Un aizsūtīt dažus mūsu imigrācijas dienestu cilvēkus pieredzes apmaiņā uz Franciju. Nevis atteikties palīdzēt filtrēt tos cilvēkus, kuri jau atrodas ES; ierauties bruņurupuča čaulā un naivi cerēt, ka ar mums nekas slikts nenotiks. Starp citu, 1940.gada 17.jūnijs iegājis vēsturē ar to, ka nacistu armija šajā dienā iesoļoja Parīzē. Visi vienalga esam savstarpēji saistīti. ------------ P.S. Manuprāt, vajag piedomāt pie PR jeb sabiedriskajām attiecībām. Politiskās prioritātes var būt visdažādākās, bet tās kaut kā loģiskāk jākomunicē.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.