logo

NA aicinās VID skaidrot, vai aplokšņu algas nav sistemātiska problēma

27.09.2017 Latvijā

Nolūkā saņemt informāciju par šonedēļ medijos atspoguļoto tā dēvēto “aplokšņu algu” maksāšanu ēdināšanas uzņēmumā “Tokyo City”, kā arī ne tik sen atklāto nodokļu izkrāpšanas skandālu ēdināšanas uzņēmumu ķēdē “Gan Bei”, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) aicinājusi uz partijas valdes sēdi Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektori Ilzi Cīruli. NA aicina VID vadību skaidrot, vai aplokšņu algas nav sistemātiska problēma valstī, kā arī sniegt skaidrojumu, kādus pasākumus VID plānojis veikt nolūkā pārtraukt valsts izzagšanu.

Kā zināms, 25.09.2017. LTV1 raidījums “Aizliegtais paņēmiens” atspoguļoja kārtējo nodokļu nemaksāšanas gadījumu, parādot, ka valsts un uzņēmuma darbinieki tiek krāpti lielos apmēros. Rūpējoties par Latvijas ekonomikas attīstību un iedzīvotāju labklājību, NA ir aicinājusi VID vadību partijas valdei sniegt skaidrojumu par konkrēto gadījumu, kā arī informēt, kādi pasākumi plānoti nolūkā veicināt godīgu nodokļu nomaksu valstī.

NA līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš atzīst: “Ir nepieļaujami, ka mums jācīnās par katru valsts budžeta centu, lai gūtu atbalstu demogrāfijai un citām iedzīvotājiem svarīgām iniciatīvām, bet tanī pat laikā mēs redzam gadījumus, kad Krievijas uzņēmumu meitas kompānijas mēģina optimizēt nodokļus un cilvēku algas, pelnot miljonus.”

NA vēlas pēc iespējas ātrāk valdes sēdē uzklausīt VID vadību par konsekvencēm, kādas sekos šajā lietā, un par VID turpmāko rīcību, lai izskaustu līdzīgus gadījumus.

“Uzskatu, ka tā ir vesela sistēma, kas izveidojusies gadu garumā, kur iesaistīti simtiem cilvēku, bet visi klusē un piever acis uz likumpārkāpumiem, jo grib saglabāt darbu, nodarot kaitējumu valsts un līdz ar to savām mantiskajām interesēm,” piebilst G.Bērziņš, aicinot VID skaidrot, vai aplokšnu algas nav sistemātiska problēma valstī.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.