logo

NA balsos “Pret” Rīgas domes plāniem Rīgas skolām nodot vecos un nolietotos autobusus

21.09.2016 Evija Pašvaldībās

Foto: Marcin Szala, commons.wikimedia.org

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” Rīgas domes deputātu frakcija neatbalsta paredzētos budžeta grozījumus, kas šodien tiks skatīti Finanšu un administrācijas komitejas sēdē. NA norāda, ka sagatavotie budžeta grozījumi uzskatāmi parāda, ka Rīgas domes vadība konsekventi turpina rīkoties nesaimnieciski.

Budžeta grozījumu lēmuma projektā “Grozījumi Rīgas domes 2015.gada 15.decembra saistošajos noteikumos Nr.181 “Par Rīgas pilsētas pašvaldības 2016.gada budžetu”” ir paredzēts, ka Izglītības, kultūras un sporta departamentam tiek nodoti uzturēšanai 15 autobusi no SIA “Rīgas satiksme”. Pārdomu vērts ir fakts, ka netiek iegādāti jauni un klašu audzēkņu skaitam atbilstoši autobusi, bet gan SIA “Rīgas satiksme” nederīgi un novecojuši transporta līdzekļi, kas tiek nodoti lietošanai IKSD. To uzturēšana gadā pašvaldībai izmaksās aptuveni 330 000 EUR, kas tiks iekļauti izglītības, kultūras un sporta budžetā. Bažas rada arī tas, vai, pārvietojoties ar novecojušiem un nolietotiem autobusiem, netiks apdraudēta skolēnu drošība.

Iepriekšējā Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē, kas notika šī gada 15. septembrī, deputātiem netika sniegtas skaidras atbildes par šo autobusu izmantošanas mērķi un finansiālajiem aprēķiniem. NA deputāti norāda, ka šādu autobusu uzturēšana ir nesaimnieciska – ņemot vērā to, ka tajos ir tikai 21 sēdvieta, visticamāk nebūs iespējams tos izmantot klašu ekskursiju nodrošināšanai, kas nozīmē, ka skolām šo vajadzību īstenošanai tāpat būs jāizmanto ārpakalpojuma transports. Rīgas domes piedāvātais jautājuma risinājums visdrīzāk nesamazinās arī vecāku izdevumus par skolēnu ekskursijām.

NA frakcijas vadītājs Dainis Locis atzīst, ka būtu vērts šo novecojušo autobusu uzturēšanai paredzēto rīdzinieku naudu izmantot lietderīgāk – Rīgas skolu vajadzībām iegādājoties jaunus un mūsdienīgus transporta līdzekļus.

Informāciju sagatavoja:
Evija Vaikina
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes frakcijas referente

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.