logo

NA bilance – trīskāršots deputātu skaits un Baiba Broka kā latviskās Rīgas līdere

05.06.2013 Latvijā

Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komitejas vēlēšanu rezultātiem nākamajā pašvaldību sasaukumā Nacionālo apvienību “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” pārstāvēs 157 deputāti 54 pašvaldībās, kas nozīmē, ka, salīdzinot ar līdzšinējo sasaukumu, Nacionālā apvienība (NA) savu pārstāvniecību pašvaldībās ir aptuveni trīskāršojusi.

NA ieguvusi absolūto vairākumu Engures novadā – 79,58%, Kocēnu novadā – 70,22%, Priekules novadā – 63,22% un Saulkrastu novadā – 48,33%, kā arī pirmo vietu Krustpils novadā – 34,19% un Bauskas novadā – 24,41%. 28,05% Ogres iedzīvotāju augstu novērtējuši Egila Helmaņa līdzšinējo darbību Ogres vicemēra amatā. Ļoti labi rezultāti Nacionālajai apvienībai ir arī Dobeles, Jelgavas, Aizputes, Burtnieku, Iecavas, Jaunpiebalgas, Preiļu, Smiltenes, Valkas un citos novados. Savukārt galvaspilsētā Rīgā tika sasniegts otrais labākais rezultāts – 12 deputātu vietas Rīgas domē.

Ja vērtē Nacionālās apvienības sniegumu pa vēlēšanu reģioniem, tad Vidzemē turpmāk NA būs pārstāvēta 28 pašvaldībās ar 65 deputātiem, Zemgalē – 15 pašvaldībās ar 54 deputātiem, Kurzemē – 8 pašvaldībās ar 23 deputātiem, bet Latgalē 2 pašvaldībās ar 3 deputātiem.

Raivis Dzintars, NA līdzpriekšsēdētājs, par vēlēšanu rezultātiem pauž gandarījumu: “Būtu ļoti garš saraksts ar cilvēkiem, kuriem vēlētos teikt paldies par veikumu un ieguldīto darbu. Daudziem ieguldījums vainagojies ar panākumiem, citiem – šoreiz vēl mazliet pietrūka, lai sasniegtu vēlamo. Jebkurā gadījumā visu Nacionālās apvienības Rīgas un Latvijas novadu cilvēku darbs ir tas, kas mums šodien ļauj justies pamatoti lepniem. Paldies ikkatram no Jums, un lai sekmes tālākajā darbā latviskai Latvijai!”

“Lielākais paldies balsotājiem, bez kuriem rezultāta vienkārši nebūtu. Vēlēšanas iezvanīja bīstamus trauksmes signālus Latvijas valstij ar zemo aktivitāti un augstajiem prokrievisko spēku sasniegumiem. Šajā drūmajā kopainā Nacionālās apvienības vēlētāju uzticība ir kā gaiša cerību saliņa, ap ko saliedēties turpmākajām cīņām. Mēs pieņemam Latvijas nelabvēļu izaicinājumu. Mēs ar lepnumu un godu uzņemamies to pienākumu, ko mums uzticējuši Latvijas patrioti. Jau nākamajā rudenī izšķiroša cīņa par Latviju”, tā vēlēšanu rezultātu vērtē Gaidis Bērziņš, NA līdzpriekšsēdētājs.

Komentējot NA nokļūšanu Rīgas domes opozīcijā, Nacionālās apvienības Rīgas saraksta līdere Baiba Broka norāda, ka “spēcīgiem opozīcijas pārstāvjiem ir iespējama konstruktīva darbība. Nacionālā apvienība iestāsies un cīnīsies par rīdziniekiem svarīgiem risinājumiem, jo opozīcija nav dāvana bezdarbībai”.

NA vēlēšanās startēja 60 pašvaldībās visā Latvijā, bet vēl vairāki NA biedri startēja vēlētāju apvienību sarakstos mazajos novados. Rīgā NA startēja pirmo reizi. Galvenās partijas prioritātes novados bija atbalsts tiem, kam tas visvairāk nepieciešams – bērniem, jaunajiem vecākiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām – kā arī kvalitatīva izglītība, droši ceļi, sakārtota infrastruktūra un uzņēmējdarbības vides attīstība.

Informāciju sagatavoja Laila Ozoliņa, NA preses sekretāre

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.