logo

NA: Citadele nedrīkst nonākt bijušo Parex īpašnieku rokās! (5)

25.09.2014 Laila Ozoliņa Saeimā

Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK (NA) uzskata, ka bankas pārdošanas izdevīgums valstij nav izvērtēts, un nekādā gadījumā banka nedrīkst nonākt bijušo Parex īpašnieku rokās, tādēļ NA sniedz savu motivāciju nepiedalīties balsojumā par Saskaņas iesniegto lēmumprojektu.

NA ir iestājusies pret bankas „Citadele” pārdošanu un šādu pozīciju valdībā aizstāvējuši arī NA ministri. NA jau laikus mudināja valdību veikt pārrunas ar Eiropas Komisiju par pārdošanas nosacījumu maiņu, tomēr tas netika pienācīgi darīts.

Tā kā „Citadele” pārdošanas darījums ir slepens, Saeimai nav pieejama detalizēta informācija par darījuma nosacījumiem un tāpēc deputāti nevar pilnvērtīgi izvērtēt visus darījuma ekonomiskos un drošības aspektus.

NA uzskata, ka politiskā atbildība par šo darījumu jāuzņemas Vienotībai, kuras pārstāvji valdībā ir atbildīgajos Ministru prezidenta, finanšu ministra un ekonomikas ministra amatos. Viņi ir vienīgie valdības ministri, kuriem ir pieejama detalizēta informācija par šo darījumu.

Deputāti pašlaik nevar izvērtēt, vai darījuma apturēšana šobrīd var nodarīt papildus zaudējumus valstij un kurā gadījumā tie būtu lielāki: vai darījuma apturēšanas vai turpināšanas gadījumā. Turklāt nevar izslēgt, ka Saskaņas mērķis ir panākt bankas pastarpinātu nonākšanu bijušo bankas Parex īpašnieku – Saskaņas kādreizējo sponsoru rokās. Tāpēc NA neatbalsta Saskaņas piedāvāto risinājumu un neatbalsta lēmumprojekta “Par uzdevumu Ministru kabinetam nekavējoties apturēt bankas “Citadele” akciju pārdošanas procesu un sniegt Saeimai izvērstu ziņojumu par bankas “Citadele” akciju pārdošanu” iekļaušanu Saeimas sēdes darba kārtībā.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • haralds elceris

  19.11.2014 18:35

  nu, fuск-tuks nogavņīja, Goodmens izglāba €brievu komcomoļcu banks†eru backsaides. bet kā tad viņi bez bankas!

 • Saulis Nesaule

  30.09.2014 22:10

  hi, morāle ir viena, sieva uz nakti tiek atdota nevis ienaidniekam, bet stratēģiskajam partnerim

 • Agris Boruks

  25.09.2014 16:45

  Tas ka iespējams kāds Kargins ar Krasovicki grib nopirkt banku ne mazākajā mērā nedod tiesības Nacionālajai apvienībai Balsot par Bankas pārdošanu amerikāņu fondam. Fondam kura vienīgais deklarētais uzdevums ir nopirkt preci (šajā gadijumā banku maksimāli lēti un pēc laika pārdot maksimāli dārgāk) Neviens un NEKAS netraucēs amerikaņu fondam Citadeles banku jau rīt pārdot tiem pašiem pilsoņiem KK, Putinam, Jeļcinam, Vai visdrīzāk jau kādai ar Gazprom saistītai apakšfirmai. Neviens Pircēja Fonda darbonis Nav izteicis nemazākās norādes par to ka ilgtermiņā ieguldīs bankā vērā ņemamu kapitālu. Pietiek vienreiz Nacionālajai apvienībai būt peramā puišeļa lomā! Vienotība jums (un arī Mums kā NA vēlētājiem uzspļaus jau rīt un otreiz uzspļaus jau nākošajā dienā pēc vēlēšanām. NA ir izpelnijusies manu uzticību ar to ka bija godīga partija. un Es ceru ka godīga arī paliks, bet šobrīd ļauties V un konkrēti solvitas un zaķu meliem nozīmē piebiedroties Latvijas izlaupītājiem. Ir Jāaptur Citadeles pārdošana. Un Labprāt padiskutētu ar kādu no partijas vadības.

 • Jānis Cielēns

  25.09.2014 15:34

  Pasaules finanses pārvalda ēbreji un Kargins un Krasovickis ir ēbreji un ja viņi gribēes , tad ar tad ar Rokfelleru un Rodšildu svētību pievāks Citadeli.. Saross arī ir ēbrejs , pie kura privāti viesojās Dombrovskis un Zatlers, kurš pārvalda Latvijas drošību!

  • Arturs Grava

   25.09.2014 16:29

   Pasakas! Ebrejiem pasaules finansēs ir relatīvi liels svars, bet tas ir tālu no pārvaldīšanas. Rokefelleri nav ebreji, kāpēc lai viņi dotu savu svētību diviem ebrēju blēžiem? Attiecībā uz Citadeli, jaunie īpašnieki to pēc dažiem gadiem pārdos. Latviešu polītiskajām partijām - un īpaši NA - ir jādomā par apstākļu radīšanu, kur Citadele, kā privāta banka, nonāktu latviešu īpašumā.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.