logo

NA darbam valdībā izvirza Melbārdi, Broku un Cilinski (2)

16.01.2014 LETA Valdībā

Ministru kabinets

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – ”Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (NA) vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam šodien nolēma izvirzīt NA Saeimas frakcijas vadītāju Eināru Cilinski, bet par ministrijas parlamentāro sekretāru varētu kļūt Saeimas deputāts Romāns Naudiņš. Savukārt tieslietu ministra amatam NA izvirzījusi Rīgas domes NA frakcijas vadītāju Baibu Broku. Plānots, ka parlamentārais sekretārs būs NA līdzpriekšsēdētājs, bijušais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš. Darbu kultūras ministres amatā turpinās līdzšinējā ministre Dace Melbārde, bet par ministrijas parlamentāro sekretāru varētu kļūt NA biedrs Rihards Kols.

Einārs CilinskisEinārs Cilinskis bijis VARAM parlamentārais sekretārs, kā arī valsts sekretāra vietnieks. Savulaik Cilinskis bija arī Rīgas domes Vides aizsardzības komitejas priekšsēdētājs un Pretkorupcijas komitejas priekšsēdētājs. Šobrīd Cilinskis ir Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs.

baiba-broka-riga-pv2013Baiba Broka, kura ir tiesību zinātņu maģistre un patlaban studē Latvijas Universitātes (LU) doktorantūrā, ir Rīgas domes deputāte un “Latvijas gaisa satiksmes” valdes locekle. Broka iepriekš bija tieslietu ministra Gaida Bērziņa padomniece Eiropas Savienības un civiltiesību, komerctiesību jautājumos un LU Juridiskās fakultātes lektore. Broka ir vairāku zinātnisku rakstu un pētījumu autore civiltiesību un komerctiesību jomā un viena no Privātās un publiskās partnerības likuma līdzautorēm.

Dace MelbārdeDaci Melbārdi kultūras ministra amatā Saeima apstiprināja 2013. gada oktobrī. Pirms tam viņa bijusi Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece, Britu padomes pārstāvniecības Latvijā vadītāja, Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra direktore un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre. Par veiksmīgu darbu pie valsts kultūrpolitikas vadlīniju izstrādes Melbārde 2005. gadā saņēma Spīdolas balvu.

gaidis-berzins-portrGaidis Bērziņš ir Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs no 2012. gada jūlija, pirms tam divas reizes bijis tieslietu ministrs. Bērziņš ir Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs, LU Juridiskās fakultātes lektors (Saistību tiesību un Bankrota tiesību kursi), kā arī zvērināts advokāts.

Romāns NaudiņšRomāns Naudiņš patlaban ir Saeimas deputāts, bet iepriekš bija Valmieras domes deputāts. Tāpat viņš savulaik strādājis par satiksmes ministra ārštata padomnieku, kā arī bija īpašo uzdevumu ministra Eiropas Savienības finanšu pārvaldes lietās parlamentārais sekretārs.

Rihards KolsRihards Kols ir strādājis karaliskajā starptautisko attiecību institūtā “Chatham House”, kurā izstrādājis analītiski pētnieciskos darbus par starptautiskajiem problēmjautājumiem. Tāpat viņš vadījis Latvijas Studentu asociāciju Lielbritānijā, bet patlaban atgriezies Latvijā. Kolam ir maģistra grāds starptautiskajā diplomātijā.

Kā ziņots, potenciālajam nākamās valdības sastāvam jābūt zināmam pirmdien, 20.janvārī, žurnālistiem iepriekš sacīja premjera amata kandidāte Laimdota Straujuma (V). Ministru kabineta sastāvs būs jāapstiprina Saeimas balsojumā, kas varētu notikt 22.janvārī.

Patlaban ir skaidrs, ka Zemkopības ministriju vadīs Saeimas deputāts un bijušais ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), Labklājības ministriju – parlamentārietis un bijušais ministrs Uldis Augulis (ZZS), bet Aizsardzības ministriju – deputāts Raimonds Vējonis (ZZS). Savus amatus jaunajā valdībā varēs saglabāt ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP). Attiecībā uz “Vienotības” ministriem vēl nepieciešams partijas valdes lēmums, bet turpināt darbu veselības ministres amatā varētu Ingrīda Circene (V), par izglītības un zinātnes ministri varētu kļūt Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītāja Ina Druviete (V), satiksmes ministra amatā paliks Anrijs Matīss. Savukārt iepriekš tika nolemts, ka darbu turpinās arī pašreizējais finanšu ministrs Andris Vilks (V). Pagaidām premjera amata kandidāte Laimdota Straujuma (V) nav devusi skaidru atbildi, vai nākamajā valdībā darbu varēs turpināt pašreizējais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts (RP).

LETA, Jānis Iesalnieks

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Uldis Veģis

    21.01.2014 10:24

    Jāni Jēkabson ! Tu pats esi sazombēts .Okupācijas vara ir krietni Tevi iespaidojusi. Lielākā latviešu daļa zin ka Latvijā bija okupācija un zina kas bija okupants.Tu te spriedelē par rietumu vērtībām, par kurām Tev nav nekādas sajēgas un galvenais ,Tu gribi novērst latviešu domām par okupāciju un par tās vaininiekiem.

  • Uldis Veģis

    18.01.2014 20:48

    Nesaprotu,kāda vajadzība bija izdzēst krievu imperiālisma pakalpiņa Jāņa Jēkabsona komentārus.Lai viņš raud par PSRS-krievu impērijas sabrukumu,mani tas tikai priecē.Nacionālistiem ir jāprot pienācīgi atbildēt tādiem tipiem. Šodien partija PCTVL kļuva par krievu partiju.Internacionālisti ir kļuvuši par imperiālistiem,kādi viņi vienmēr ir bijuši,bet tikai kautrējās to atzīt. Te atliek vien priecāties ka maskas krīt.Gaidīsim ka arī saskaņieši izbeigs maskēties.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.