logo

NA frakcija aicina Mandātu komisiju izvērtēt Ādamsona izteikumus Krievijas TV (1)

18.03.2015 Laila Ozoliņa Saeimā

Foto: Ekrānšāviņš no 15.marta nedēļas ziņu izlaiduma

Nav pieļaujams, ka pret valsts interesēm vērstus izteikumus pauž Saeimas deputāts

Šodien, 18. martā, Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!-TB/LNNK” (NA) frakcijas deputāti pieņēmuši lēmumu vērsties Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā ar aicinājumu izvērtēt frakcijas “Saskaņa” deputāta Jāņa Ādamsona izteikumus 15. marta intervijā Krievijas TV 1. kanālam, kur deputāts kritizēja Latvijas ārpolitiku un apšaubīja NATO militāro spēku klātbūtnes nepieciešamību Latvijā.

NA frakcijas deputāti uzskata, ka šāda veida izteikumi ir uzskatāmi par pretvalstiskiem, jo izteikumos ietvertie apgalvojumi noniecina Latvijas partnerību NATO un apšauba valsts neatkarību un patstāvību ārpolitikas veidošanā.

“NATO militārā tehnika un sabiedroto karavīri Latvijā ir ieradušies pēc Latvijas valdības aicinājuma un pamatojoties uz alianses vienošanos. Tāpēc deputāta Ādamsona izteikumi, kas apšauba sabiedroto klātbūtni Latvijā, ir nepieņemami un uzskatāmi par pretvalstiskiem. Aizstāvēt savu valsti ir ikviena Latvijas iedzīvotāja konstitucionālais pienākums, bet deputāta gadījumā tā ir dubultatbildība, jo, uzņemoties parlamentārieša pienākumus, deputāts ir solījis stiprināt Latvijas suverenitāti un aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, kā arī ievērot Latvijas Republikas Satversmi un likumus,” tā deputātu lēmumu vērsties Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā skaidro Jānis Dombrava, Saeimas Ārlietu komisijas loceklis un NA frakcijas deputāts.

Savukārt Gunārs Rusiņš, Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas loceklis un NA deputāts, uzskata, ka J. Ādamsonam kā valsts amatpersonai ir jāapzinās, ka publiski paustajam viedoklim jābūt saskaņā ar Latvijas valsts interesēm.

Informāciju sagatavoja:
L.Ozoliņa
Nacionālās apvienības preses sekretāre

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Jānis Ozoliņš

    18.03.2015 19:46

    Ādamsons joprojam izturas kā psrs robežu sargātājs. Mums jārēķinās, ka šādi "zaļie cilvēciņi" eksistē un nekad viņi nekļūs Latvijas patrioti.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.