logo

NA frakcija atbalsta Latvijas Okupācijas muzeja ieceri modernizēt muzeja ekspozīcijas

11.10.2013 Laila Ozoliņa Pašvaldībās

Rīgas domes Nacionālās apvienības (“Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”) frakcija atbalsta Latvijas Okupācijas muzeja biedrības ierosinājumu palielināt Rīgas domes finansiālo atbalstu Latvijas Okupācijas muzeja darbībai sakarā ar muzeja nozīmes pieaugumu 2014. gadā, un 2015. gadā.

2014. gadā Rīgā – Eiropas kultūras galvaspilsētā Okupācijas muzejs būs vienīgais muzejs, kurš ar savu ekspozīciju sniegs vispārēju ieskatu Latvijas 20. gadsimta vēsturē. 2015. gadā, kad Latvija būs prezidējošā Eiropas Savienības valsts, muzeja ekspozīcija kalpos kā izziņas avots Rīgas viesiem, kuri par Latviju zina maz vai nezin gandrīz neko. Prezidentūras laikā muzeju apmeklēs arī uz prezidentūras pasākumiem aicinātās ārvalstu amatpersonas.

Latvijas Okupācijas muzejs jau vairākus gadus veiksmīgi sadarbojies ar Rīgas domi, veicot rīdzinieku un visu Latvijas iedzīvotāju izglītošanas darbu. Muzejā regulāri notiek nodarbības Rīgas skolēniem un semināri skolotājiem. Kā kultūras un akreditēta izglītības iestāde tas ar savu darbību pierādījis sevi kā starptautiski atzītu institūciju – tā pasaulē nesot Rīgas vārdu. Muzejs sekmējis arī ārvalstu tūristu piesaisti Rīgai. Katru gadu muzeju apskatījuši ap 100 000 apmeklētāju. Liela daļa no viņiem ir ārvalstu tūristi. Informācija par muzeju atrodama ārvalstu tūrisma mājas lapās un bukletos par Rīgu kā ceļamērķi.

Rīgas domes Nacionālās apvienības frakcija atbalsta Latvijas Okupācijas muzeja ieceri modernizēt muzeja ekspozīcijas un tā lūgumu palielināt Rīgas domes finansiālu atbalstu muzejam līdz 38 800 LVL.

Informāciju sagatavoja:
L.Ozoliņa
Nacionālās apvienības preses sekretāre

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.