logo

NA: Gāzes tirgus liberalizācijai jānotiek vienādos termiņos ar kaimiņvalstīm

17.04.2013 Saeimā

Nacionālās apvienības (NA) rīkotajā seminārā „Dabas gāzes tirgus liberalizācijas ieguvumi un riski Latvijā un Baltijā” enerģētikas eksperti un citi nozares pārstāvji nedēļas nogalē izvērtēja valsts politiku dabasgāzes jomā un apkopoja viedokļus par optimāliem rīcības virzieniem.

NA valdes loceklis un Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle savā priekšlasījumā seminārā uzsvēra, ka NA attieksmei pret gāzes tirgus liberalizāciju un termināla būvniecību ir jābūt saprātīgai un stingai. „Latvijai vajadzīgi alternatīvie gāzes piegādes avoti, un ka risinājums varētu būt sašķidrinātās dabasgāzes terminālu starpsavienota sistēma caur Latviju, Igauniju un Somiju,” uzskata R. Zīle.

Seminārā ar priekšlasījumiem uzstājās arī enerģētikas eksperts Juris Ozoliņš un Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta direktore Dagnija Blumberga.

“Lai nodrošinātu zemākas cenas patērētājiem, liberalizācijai jānotiek vienādos termiņos ar kaimiņvalstīm,” pēc semināra secināja NA Saeimas frakcijas vadītājs E. Cilinskis. “Taču tam jānotiek tādā veidā, lai tas tiesvedības ceļā neradītu zaudējumus valstij. Ir jābūt reģionālajam LNG terminālim, un tā atrašanās vieta nav galvenais jautājums”.

Informāciju sagatavoja L.Ozoliņa, Nacionālās apvienības preses sekretāre

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.