logo

NA iesniedz likuma grozījumus publisko kapitālsabiedrību darbības atklātības uzlabošanai (1)

10.01.2019 Saeimā

http://www.valstskapitals.gov.lv

Šodien Saeima balsos par Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) iesniegto grozījumu Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā nodošanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai.

Sagatavoti likuma grozījumi, kam jānovērš līdzšinējais necaurspīdīgums valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās, tuvinot to atklātības prasības lielo biržā kotēto uzņēmumu prasībām. Likuma grozījumi precizē publiskojamās informācijas apjomu un termiņus, nosaka papildu prasības lielajām atvasināto publisko personu (piemēram, pašvaldību) kapitālsabiedrībām, kā arī uzliek koordinācijas institūcijai pienākumu uzraudzīt, kā publisko kapitālsabiedrību un kapitāla daļu pārvaldītāji īsteno informācijas publiskošanas prasības.

Kā pierādīja SIA “Rīgas Satiksme” precedents, publisko kapitālsabiedrību pārvaldība var nebūt godprātīga, turklāt šādu lielu valsts un pašvaldības uzņēmumu gadījumā negodprātīgai pārvaldībai var būt ļoti tālejošas un negatīvas sekas uz ekonomiku un iedzīvotāju ikdienas dzīvi, kā arī plašāk – uz ticību valsts pārvaldei kopumā. Lielāka atklātība ātrāk un skaidrāk parādītu reālo finanšu situāciju un apgrūtinātu iespējas slēpt informāciju par stāvokli uzņēmumā.

Ja Saeima šodien atbalstīs likumprojekta nodošanu atbildīgajai komisijai, tas būs jāskata vēl 3 lasījumos Saeimā, un paredzēts, ka likumam jāstājas spēkā šī gada 1. jūlijā.

Likuma grozījumi

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Laure Cora

    20.02.2019 11:50

    Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam personas aizdevumiem ar 2% procentu likmi. Mēs jums var sniegt aizdevumus, lai iegādātos traktoru vai zemes, lai jūs varētu darīt lauksaimniecībā vai citas lietas, ko jūs vēlaties darīt. Sazinieties ar mums tieši pa pastu: sduplens@gmail.com Ar laba vēlējumiemLabdien

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.