logo

NA izsaka pateicību Baibai Brokai par paveikto darbu tieslietu ministres amatā (5)

29.07.2014 Laila Ozoliņa Valdībā

Baiba Broka

Nacionālās apvienības (NA) valde, uzklausot un izvērtējot tieslietu ministres Baibas Brokas argumentus par lēmumu atkāpties no amata saistībā ar viņai liegto pieeju valsts noslēpumam, nolēmusi ņemt vērā ministres viedokli un izteikt atbalstu viņas demisijai.

Baiba Broka informēja NA valdi, ka Ministru Prezidente Laimdota Straujuma esot aicinājusi viņu turpināt darbu tieslietu ministres amatā arī bez pielaides valsts noslēpumam līdz šīs valdības pilnvaru beigām, tomēr viņa esot izlēmusi amatu atstāt. Par šādu soli izšķirties viņai likusi personiskā un politiskā atbildības sajūta, kā arī uzticība tiesiskuma principiem. B. Broka uzskata, ka turpinot ieņemt tieslietu ministres amatu, viņas darbs nebūs pietiekami kvalitatīvs, jo tuvākajā laikā valdības dienas kārtībā būs vairāki ar valsts drošību un ekonomisko attīstību saistīti jautājumi, piemēram, bankas „Citadele” pārdošana un citi, kuru izvērtēšana un lēmumu pieņemšana bez piekļuves valsts noslēpumam būtu formāla un bezatbildīga.

Ministres viedokim piekrīt arī NA valde, uzsverot, ka Ģenerālprokuratūra strikti darbojas tiesikuma un likumības ietvaros, atšķirībā no tādām struktūrām kā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) un Satversmes aizsardzības birojs (SAB), kas regulāri pieļauj informācijas nopludināšanu par savu darbību un lēmumu pieņemšanu. To apliecina notikumu gaita par pielaides piešķiršanu valsts noslēpumam arī B. Brokas gadījumā – vēl ilgi pirms SAB lēmuma pieņemšanas, partijas „Vienotība” pārstāvji atkārtoti publiski izteikušies, ka pielaide netiks izsniegta. Piemēram, Saeimas „Vienotības”  frakcijas deputāts Dzintars Zaķis divas dienas pirms SAB lēmuma publiskošanas medijiem atklāti stāstīja, ka ir informēts par pielaides neizsniegšanu un šāda lēmuma iemesliem. Līdzīgi izteikusies arī Ministru Prezidente Laimdota Straujuma, kura publiski atzinusi, ka pielaides liegšanas valsts noslēpumam B.Brokai iemeslus ir apspriedusi ar SAB direktoru Jāni Maizīti, lai gan likums nosaka, ka SAB nesniedz informāciju par pielaides piešķiršanas apstākļiem. NA valde uzskata, ka šie fakti rada aizdomas par atsevišķu institūciju iespējamu izmantošanu gan kā politiskās cīņas, gan kā politiskās izrēķināšanās, gan kā slēptu politekonomisku mērķu sasniegšanas instrumentu.

NA valde uzsver, ka nekavējoties jāuzsāk darbs pie izmaiņām likumu normās, kas regulē pielaides valsts noslēpumam izsniegšanas kārtību un procedūru. Pirmkārt, likumdošanā ir jāiestrādā mehānisms, kas novērstu jebkādu iespēju valdošiem politiskajiem spēkiem tieši ietekmēt lēmuma pieņemšanu par pielaides izsniegšanu. Otrkārt, jāparedz iespēja personai iepzīties ar pieņemtā lēmuma motivāciju. Treškārt, jārada efektīvāka un taisnīgāka sistēma pieņemtā lēmuma pārsūdzēšanai. NA valde uzsver, ka uzsāks darbu pie šādām likumdošanas izmaiņām vēl šīs Saeimas sasaukuma laikā.

NA izsaka pateicību Baibai Brokai par paveikto darbu tieslietu ministres amatā un izsaka pārliecību, ka arī viņas turpmākais darbs tāpat kā līdz šim kalpos Latvijas kā stabilas un nacionālas valsts izaugsmei un stiprināšanai.

Informāciju sagatavoja:
L.Ozoliņa
Nacionālās apvienības preses sekretāre

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • MAIXS MAIXS

  31.07.2014 23:44

  LABDIEN visiem NA komandai!!! Man personīgi nav saprotams, izskaidrojams un pieņemams, ka NA komanda klusē par šo faktu. Mēs esam suverenitāte valsts vai paši esam deokupanti!!! Vai tik tiešām NA komanda nevar aistāvēt Brokas kundzes tiesiskās intereses taisnīgā tiesā!!! Rodas jautājums vai Latvija ir brīva un neatkarīja valsts!!! TĒZE: “Man šķiet, ka arī latviešos tagad tomēr ir uzšķīlies lielāks patriotisms, sāk jau novērtēt, kas tad īsti ir Latvijas valsts, ka tā nav pati par sevi iedota, bet ir diezgan trausla lieta, kas var arī saplīst". Lūdzu NA apvienoties un atgūt slavu Baibas kundzei tiesiskā un demokrātiskā Latvijā...!!!

 • Arnolds Lāns

  30.07.2014 22:18

  Kā tad, NA ministrēšana ir katastrofa. Retorika precīzi, kā pārējiem, tikai sāp daudz vairāk.

  • ezis x

   31.07.2014 20:27

   Arnold, vai Tu varētu izteikties mazliet sakarīgāk?

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.