logo

NA jauniešu esejas gūst atzinību konkursā “Latvijas nākotne… Eiropā”

08.03.2018

Nacionālās apvienības Jaunatnes organizācijas dalībnieki Edvarts Krusts un Rihards Cīrulis ir izcīnījuši, attiecīgi II un III vietu Latvijas mēroga projekta “Latvijas nākotne… Eiropā” eseju konkursā.
Iesniegtās idejas konkursam vērtēja Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, Eiropas Komisijas ģenerālsekretāra vietniece Ilze Juhansone, Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore Irina Pilvere, portāla TVNET galvenā redaktore Zita Lunde un projekta idejas autors un vadītājs Uldis Šalajevs.

Edvarta esejas tēma bija ‘’Cilvēktiesību jomas efektivitātes uzlabošana Latvijas Republikā”.
‘’Valsts iestādēm nav tiesību piemērot nodokļus summai zem iztikas minimuma līmeņa, ņemot vērā Satversmē paredzētās tiesības uz cilvēka cienīgu dzīvi, līdz ar to, manuprāt, ir jāaprēķina jauna minimālā iztikas summa (“diferenciācija”), kas ir pilnvērtīga cilvēktiesību īstenošanai un sociālās aizsardzības nodrošināšanai’’ uzskata eseju konkursa “Latvijas nākotne … Eiropā” līdz 2030.gadam  II. vietas ieguvējs Edvarts. ‘’Attiecībā uz izmaiņām Latvijas likumdošanā, Latvijas tiesību sistēma ir jātuvina Lielbritānijas tiesību praksēm (no ES pozitīvo tiesību saimes jāpāriet uz precedentu tiesību saimes), lai nodrošinātu atbilstošu Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesību aizstāvību un realizēšanu’’ uzsver E.Krusts.

Riharda esejas tēma bija ‘’Latvijas jauniešu emigrācijas problēma un tās risinājumi”.
“Jauniešu emigrācija no Latvijas bija problēma, ko es vēlējos aprakstīt šī konkursa ietvaros. Vairāki mani bijušie skolasbiedri un paziņas ir devušies uz ārzemēm. It īpaši uzreiz pēc vidējās izglītības ieguves posma. Tas liecina par to, ka vairumā gadījumu jaunieši emigrē ne jau ārēju apstākļu ietekmē,” atklāj eseju konkursa “Latvijas nākotne … Eiropā” līdz 2030.gadam  III. vietas ieguvējs Rihards Cīrulis. Tā kā lielākā daļa tautiešu atgriežas Latvijā tieši emocionālu jūtu vadīti, tad arī emocionālās saiknes radīšanai ar valsti būtu jābūt galvenajam vadmotīvam jauniešu emigrācijas problēmas risināšanā. Jāveicina valstiskuma apziņa un patriotisms! uzsver konkursa laureāts R.Cīrulis.

Konkursa ietvaros iegūtās idejas tiks apkopotas un iesniegtas valsts politikas plānotājiem.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.