logo

NA mudina ņemt vērā EK norādījumus par nerezidentu noguldījumiem

07.06.2013 Latvijā

Nacionālā apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) jau ir norādījusi uz iespējamiem riskiem, kas saistīti ar nerezidentu ieguldījumiem Latvijā, un uzskata, ka valdības pārstāvjiem pie šī jautājuma būtu jāstrādā, aģentūrai LETA sacīja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš, komentējot Eiropas Komisijas (EK) pausto atbalstu eiro ieviešanai Latvijā.

EK norādīja uz nerezidentu depozītu salīdzinoši lielo īpatsvaru Latvijas banku sektorā. Vienlaikus EK norāda, ka Latvijas finanšu tirgus regulatori ieviesuši daudz pasākumu šo biznesa aktivitāšu risku mazināšanai, kas nosaka, ka bankām ar lielu nerezidentu depozītu apjomu ir jāuztur augsts likvīdo aktīvu līmenis un stingrāk jāuzrauga kapitāla līmeņi.

Bērziņš to vērtē kā «nopietnu signālu», pie kura finanšu ministram un valdības vadītājam ir jāstrādā, tāpat ir jābūt instrumentiem, kas neļauj ieplūst nerezidentu naudai lielos apjomos. Vienlaikus Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs teica, ka ļoti būtiski ir risināt sociālās nevienlīdzības problēmas.

Pirms Saeimas balsojuma par eiro ieviešanas likumu Nacionālās apvienības pārstāvji bija vienīgie no koalīcijas partijām, kas uzreiz tam nepauda atbalstu. Bērziņš vērš uzmanību, ka Nacionālajai apvienībai izšķirošie argumenti bija ģeopolitiskie argumenti. «Tas bija jautājums par ģeopolitisko izšķiršanos, kurā virzienā Latvijai turpmāk attīstīties,» skaidroja politiķis.

Vienlaikus viņš akcentēja, ka VL-TB/LNNK izvērtējām visus argumentus un pieņēmām lēmumu par atbalstu eiro ieviešanai, pie kura arī pieturēsies.

Kā ziņots, EK trešdien oficiāli pauda atbalstu eiro ieviešanai Latvijā. EK savā slēdzienā secina, ka Latvija pārliecinoši izpildījusi visus kritērijus eiro ieviešanai un iesaka Latvijas nacionālo valūtu latu no 2014.gada 1.janvāra nomainīt pret eiro. Komisija norāda, ka Latvija veikusi nepieciešamās izmaiņas likumdošanā, kas nepieciešamas eiro ieviešanai.

LETA

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.