logo

NA nosoda mēģinājumus diskreditēt latviešu leģionāru lomu un demontēt pieminekli Zedelgeimā

10.12.2021 Pasaulē

Foto: Latvijas Okupācijas muzejs

Nacionālā apvienība nosoda mēģinājumus diskreditēt latviešu leģionāru lomu un demontēt viņu piemiņai uzstādīto pieminekli Zedelgeimā, Beļģijā. Piemineklis tapis, līdzdarbojoties Latvijas okupācijas muzejam un Zedelgeimas pašvaldībai, 2018. gadā.

Centieni uzvelt kolektīvu vainu latviešu leģionāriem par nacistu kara noziegumiem un holokaustu ir klajā pretrunā ar Nirnbergas tribunāla lēmumiem. Tie indivīdi, kas vainojami noziegumos, ir pelnījuši nosodījumu. Taču vainu par viņu nodarījumiem nevar uzvelt visiem, kas karoja leģiona rindās.

Saeimas deklarācijā “Par latviešu leģionāriem Otrajā pasaules karā” teikts: “Piespiedu atrašanās PSRS bruņoto spēku rindās netiek uzskatīta par Staļina asiņainā režīma atbalstīšanu, turpretī piespiedu atrašanos to latviešu leģionāru rindās, kuri karoja Vācijas bruņoto spēku sastāvā, šobrīd zināmi politiskie demagogi traktē kā Vācijas fašistiskā režīma atbalstīšanu, lai gan latviešu leģiona iekļaušana Waffen SS sastāvā nekādā ziņā nebija atkarīga no Latvijas pilsoņiem”.

Izvērtējot latviešu leģionāru motivāciju, statusu un lomu Otrajā pasaules karā, nevar ignorēt faktu, ka Latvija 20. gadsimtā piedzīvoja divu totalitāru režīmu okupācijas. Atbalstām Latvijas Okupācijas muzeju, skaidrojot Latvijas vēsturi un iestājoties par latviešu leģiona karavīru tiesībām uz piemiņu.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.