logo

Nacionālā apvienība panāk, ka Latvija iebildīs pret bēgļu kvotām (8)

11.05.2015 LETA, Nacionālā apvienība Latvijā

Šodien valdības koalīcijā tika skatīts Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai/LNNK” rosinātais jautājums par Latvijas valdības vienotu pozīciju “bēgļu kvotu” jautājumā. Koalīcija vienojās, ka kopumā ir par solidaritāti Eiropas Savienības valstu vidū bēgļu problēmas risināšanai, taču Latvija neatbalstīs tā dēvētās bēgļu kvotas, šodien pēc koalīcijas sanāksmes sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V). Iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (V) ir uzdots sagatavot politiskus argumentus, kāpēc “neesam gatavi piekrist kvotu izstrādei”.

Straujuma uzsvēra, ka Latvija atbalsta solidaritāti citos pasākumos, piemēram, robežuzraudzības pastiprināšanā, atbalstā medicīniskās palīdzības sniegšanā vai citos jautājumos, bet ne ieviešot kvotas.

Kā ziņots, Nacionālā apvienība jau iepriekš pauda, ka Latvijai nav piemērojamas tā dēvētās bēgļu kvotas, taču Latvija var sniegt palīdzību citām valstīm, nodrošinot medicīnisko un tehnisko atbalstu.

Nacionālā apvienība koalīcijas partiju sanāksmē pieprasīja izskatīt šo jautājumu un pieņemt vienotu nostāju, ka nedrīkst pieļaut bēgļu kvotu attiecināšanu uz Latviju, sacīja Nacionālās apvienības valdes loceklis Imants Parādnieks.

Nacionālā apvienība aicina valsts amatpersonas un pārstāvjus “izturēties atbildīgi pret šo valsts drošībai svarīgo jautājumu un sarunās ar ārvalstu partneriem paust tieši šādu nostāju, kuru atbalsta Latvijas sabiedrības absolūts vairākums”. Savukārt NA  līdzpriekšsēdētāja vietnieks Jānis Dombrava, akcentēja, ka padomju okupācijas periodā notika vērienīga Latvijas kolonizācija, kura būtiski mainīja etnisko situāciju Latvijā. Vēl patlaban starp visām Eiropas Savienības valstīm Latvijā ir vislielākais cittautiešu īpatsvars, tāpēc jaunu ieceļotāju uzņemšana nav iespējama.

Kā ziņots, Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers pavēstījis, ka rosinās visā Eiropas Savienībā noteikt bēgļu kvotas. Straujuma iepriekš izteicās, ka pagaidām nav skaidrs, kā Latvija piedāvās risināt jautājumu par patvēruma meklētāju uzņemšanas kvotām, vienlaikus neizslēdzot, ka arī Latvijai nāksies uzņemt bēgļus.

 

Saistītie raksti:

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Jānis Derums

  15.05.2015 11:10

  Andri! Latvijai vienīgais, nopietnais drauds joprojām ir impēriskā Krievija un daudzie tūkstoši tās ideju paudēji šeit Latvijā, kuri jau gadu desmitiem un joprojām Latvijā dzīvo ar saviem likumiem un traucē valsts normālu funkcionēšanu. Kāda pasaule būs pēc 50-100 gadiem grūti zīlēt, bet šodien un tuvākā nākotnē mums etniskā, politiskā ziņā ir viens, augstāk minētais drauds. Tie nedaudzie nekrievu ieceļotāji pat diezgan sekmīgi integrējas, cenšas apgūt latviešu valodu. Zinu ir rasistiski noskaņoti cilvēki, kuriem šausmas iedveš kāds afrikānis, vai aziāts, bet nekāda masveidīga citu kontinentu cilvēku invāzija Latvijai nedraud. Acīmredzot daudzi latvieši kļuvuši par nelabojamiem krievmīļiem un kā izsakās viens otrs politiķis un žurnālists- mēs savus krievus nevienam neatdosim! Bet ceļs uz reāli nacionālu valsti ir(bija) viens - samazināt impēriskās Krievijas kolonistu skaitu Latvijā, atbalstot, palīdzot arī finansiāli , lai viņi atgrieztos savā etniskajā dzimtenē, vai emigrētu uz kādu citu valsti. Bet , protams, tas ir grūts un sarežģits darbs, vieglāk ir populistiski klaigāt- ak, kungs, kādas šausmas ielās redzams kāds afrikānis, vai ķīnietis!? Ir dziedātaja Aminata, viņa ir no jauktās ģimenes, atradīsies vēl kāds, man šie cilvēki ir simpātiski. Minēšu vienu piemēru sabiedriskā transportā, brauca melna meitenīte, acīmredzot ar savu vecmāmiņu. Skatījās pa logu uz plīvojošiem sarkanbaltsarkaniem karogiem un izsaucās latviski- skaties, kur mūsu Latvijas karogi! Ir jau arī kāds pretējs piemērs - skandalozais Aijo, Benes, neatceros precīzi viņa vārdu, bet gan jau zinātāji nojautīs. Vispār šo diskusiju var nosaukt par vētru ūdens glāzē. Ja reiz Latvija iestājās ES, tad morāls pienākums ir arī kaut nedaudz savu iespēju robežās izrādīt solidaritāti. Mēs gaidam atbalstu no ES, no NATO, bet paši lietas labā, gan ekonomiskā ziņā, gan aizsardzības jomā esam gauži kūtri.

 • Jānis Derums

  14.05.2015 11:34

  Zigmār! Vai Jūs Latvijā esat dzīvojis? Milzīgās krievu kolonistu masas ir tās , kas cenšas mums uzspiest savu valodu, kultūru, svētkus , paražas, politiskos uzskatus! Salīdzināt pārsimt bēgļu ar simtiem tūkstošu kolonistu nav nopietni, tas vienkārši ir pat smieklīgi. Un politiķiem it kā nebūtu nopietnākas problēmas ko Latvijā risināt? Kaut vai sociālekonomiskās, milzīgo nevienlīdzību? Ja par imigrantiem- kolonistiem, tād kā ierobežot viņu pretlatvisko darbību un , piemēram, ālēšanos 16. martā Rīgas centrā vai pārmērīgās orģijas 9.maijā?! Bet par latviešiem, censties radīt apstākļus, lai tūkstošiem neizbrauktu no valsts!

  • Andris Doveiks

   14.05.2015 13:22

   Jāni, Jūs Latvijā laikam tikai Panorāmā dzīvojat :) Vai Jūs zināt, kam ir augstāki vērtējumi latviešu valodas eksāmenos skolās? Runā, ka "kolonistu" bērniem. Pēc vienas paaudzes tieši viņi var izrādīties pareizās latviešu valodas nesēji. Salīdzināt pārsimt bēgļus ar simtiem tūkstošu vienkārši ekonomisko un nevienkārši "es nemīlu šo" valsts izstumtiem migrantiem nav smieklīgi. Tie daži simti ir bīstami tāpēc, ka viņi atklās to, ko mēs zinām - ja neapgrūtina sevi ar patriotisku Latvijas likumu ievērošanu, tad Latvija ir ideāla vieta vēl vienam miljonam. Bēgļi atbarauks ar saviem likumiem!

 • Martins Berzins

  13.05.2015 16:49

  Kamdēļ mums tas būtu jādara? Mēs neesam vēsturiski atbildīgi par to reģionu, ne arī bijām kolonizatorvalsts. Būtu stingri jāpieprasa, ka bijušās kolonizatorvalstis, kas gadsimtiem ilgi guvušas labumu un cēlušas savu labklājību uz to Āfrikas reģionu resursiem un cilvēkiem tagad arī risina šo problēmu un punkts. Un vispārzināms ir fakts ka integrācija ir tīrās blēņas, tā nedarbojas un nevienā valstī nav darbojusies.

 • Jānis Derums

  13.05.2015 12:56

  Kādreiz VL bija ļoti laba mājas lapa, kurā notika aktīva domu apmaiņa. Parasti ,ieviešot kaut ko jaunu , cenšas uzlabot veco. Tagad , kad jau ilgāku laiku apritē ir šī NA mājaslapa, jākonstatē , ka vecais labais ir noārdīts, bet nekas labāks nav radīts, jo atsaucība šai mājas lapai ir tuva nullei. Tagad par tematu, kaut reti kurš šiem rakstiem un dažām atsauksmēm pievērš vērību. Protams, ikviens nacionāli domājošs latvietis gribētu dzīvot nacionālā valstī, kurā latviešu īpatsvars būtu vismaz 85%. Diemžēl realitāte ir tāda kā ir un daļēji arī paši latvieši pie tā ir vainīgi, ar savu piekāpšanos, pārāko toleranci kolonistu priekšā. Tagad laužam šķēpus par imigrantu kvotām. Dabiski būtu, ja katra tauta dzīvotu savā dzimtenē un nekārotu apmesties citā valstī. Bet tā laikam ir utopija. Latviju gan nevajadzētu salīdzināt ar Lielbritāniju un citām bijušām impērijām, kuras pašas ir stipri vainīgas imigrantu plūsmai. Vai tik asa reakcija uz eventuālām imigrantu kvotām ir adekvāta? Un it īpaši Latvijā? Jā, latviešu īpatsvars valstī ir katasrofāli zems, bet mēs visu laiku esam samierinājušies, gandrīz neko neesam darījuši , lai samazinātu kolonistu skaitu! Un tagad tāda brēka par iespējamiem pārdesmit imigrantiem no cita kontinenta. 'Daži brēc, ak šausmas cita mentalitāte, citi tikumi un netikumi! Jāsecina, ka daudziem vistuvākā ir krievu mentalitāte. Katrai tautai ir dažādi cilvēki, gan labāki, gan ne tik labi. Zinot mūsu cietumu kontingentu, redzam ,ka krievu vidū noziedzīgās tendences ir plašāk izplatītas. Kas bijis Krievijā, arī zin, ka noziedzīgais slānis tur ir lielāks. Tā kā pārdesmiti citu tautu pārstāvji diez vai ko te iespaidotu, ja nu vienīgi pozitīvi kaut nedaudz atšķaidot krievisko kolonistu slāni. Krievi ir rasistiskāki par latviešiem, tā kā iebraucēji no citām valstī drīzāk latviešiem var būt sabiedrotie. Latvijā jau bijuši vairāki gadījumi, ka varas iestādes ļoti neiecietīgi reaģē uz dažu cittautiešu lūgumu rast šeit pajumti. Tā tas bija(ir) ar kādu gruzīnu ģimeni, kura pat cītīgi apguva latviešu valodu un tas nav vienīgais gadījums. Vispār bieži nekrievi latviešu valodu apgūst cītīgāki nekā krievi, kuri šeit pat dzimuši.Tā kā no vienas puses milzīga iecietība un pretimnākšana pat visniknākiem pretlatviskiem kolonistiem, no otras puses kņada ap nelielu skaitu emigrantu no nekrieviskām zemēm. NA būtu gan nopietnāki uzdevumi( piemēram cīnīties par objektīvu vēstures mācīšanu krievu skolās, kur vajadzētu sagatavot tiešām lojālus, pārbaudītus skolotājus- pārsvarā latviešus, kuri nesludinātu murgus par lielo tēvijas karu), nevis unisonā ar Vienotību brēkt par eventuāli nelielu skaitu emigrantu.

  • Zigmārs Tomsons

   13.05.2015 14:31

   Jāni, Jūs runājiet par pārdesmit migrantiem bez jelkāda priekšstata par to. Nospiedošais pārsvars imigrantu ir tādi, kuri cenšās uzspiest savu kūltūru un savus paradumus, ignorējot vietējos. Teikšu atklāti, ierodoties UK, piecus gadus atpakaļ, arī es biju tāds. Daudz strīdējos ar saviem kolēģiem (angļiem), jo man nebija pieņemamas veids kādā viņi kārto lietas, ko un kā darīja utt. Tagad es uz to skatos savādāk, cenšos saprast un izprast, darboties sinhroni. Tai pat laikā satiekot tautiešus saietos un pasākumus redzu un dzirdu stāstos, ka "mūsējie" anglijā vēl joprojām cenšās vietējiem uzspiest savu kūltūru un paražas, kas nereti izraisa negatīvu attieksmi no vietējo puses. Tāpat ir arī paziņas no Āfrikas valstīm, Indijas, Pakistānas, Afganistānas, Peru un Brazīlijas..... nemaz nerunājot par Eiropas valstīm, konkrēti Lietuvas, Polijas un Spānijas. Tur nav izņēmumi. Katrs uzskata ka viņu kūltūra, audzināšana un parašas ir tās pašas labākas un tikai retais cenšās asimilēties un integrēties. Pēc dabas esmu ļoti zinātkārs, tāpēc runāju ar daudziem, gan imigrantiem, gan angļiem. Teikšu atklāti, nu nav Latvijai tas vajadzīgs, Latvija pat nespētu ar to tikt galā. Tīri statistikai, pagājušajā gadā Vidusjūru šķērsoja un patvērumu Itālijā mēģināja atrast 120 000 migrantu (saskaņā ar BBC izvietoto informāciju). Tas ir tikai viens kanāls, bet tādu ir vairāki. Vēl nāk iekšā caur Spāniju un Grieķiju (lielākie kanāli). Šogad situācija ir daudz dramatiskāka, jo ir novērojams pieaugums par vairākiem simtiem procentu! Tas ir arī iemesls kāpēc šī visa ažiotāža tiek celta. Vācija, Francija, Itālija un UK jau ir "pārpildītas". Ja tam visam būtu daudz maz pozitīvs efekts - neviens neprotestētu.

 • Zigmārs Tomsons

  11.05.2015 23:39

  Neuzskatu ka LV vajadzētu uzņemt šos bēgļus. Dzīvojot UK skaidri redzu šo cilvēku attieksmi pret dzīvi un jauno mītnes zemi. Teikšu atklāti - darbu šie cilvēki, lielākoties, nemeklē, valodu nemācās un asimilēties netaisās jo uzskata, ka Eiropas valstīm ir kaut kāds "pienākums" viņus uzturēt. Noziedzības līmenis šādos rajonos parasti ir ļoti augsts un par cik sabiedrība šādus cilvēkus nevēlas pieņemt - imigranti apvienojās bandās un tūrpina terorizēt vietējos. Nesaku, ka tādi ir visi, bet savi 90 % pilnīgi noteikti, ja ne pat vairāk. Tūrklāt LV ekonomika nevar to atļauties un pat ja Eiropa piešķirs kaut kādus līdzekļus šim pasākumam - vienmēr atradīsies kāds iemesls, lai apgrieztu izdevumus un beigās LV paliks ar visu šo mantojumu viena pati. Es, kā Latvijas pilsonis, kuram nav nekādu rasistisku problēmu, šai kampaņai saku kategorisku NĒ!!!

 • Andris Doveiks

  11.05.2015 19:55

  Iebildīs... ES prezidējošā valsts nenāks ar priekšlikumu, bet iebildīs :) Vai Levita kunga viedoklis ir noskaidrots un publicēts? Vai latviešiem ir jādot patvērums jeņķu, britu un citu pareizu rietumnieku cilvēktiesību sargāšanas nolūkā sabombardēto zemju bēgļiem?

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.