logo

NA pārstāvju paveiktais otrajā darba gadā Eiropas Parlamentā

16.07.2021 Eiropas Parlamentā

Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā sadarbībā ar Latvijas deputātiem sagatavojis ikgadējo atskaiti par deputātu paveikto un padarītā devumu Latvijas iedzīvotājiem.

Līdzīgi kā miljoniem cilvēku visā Eiropā, arī EP deputāti sasaukuma otrajā gadā pielāgojās Covid-19 pandēmijas radītajiem ierobežojumiem un, kaut arī attālināti, izstrādāja un pieņēma lēmumus, kas nākamajos gados ietekmēs dzīvi Latvijā un citur Eiropā. Pandēmijas sākumā plenārsēžu darba kārtībā lielākoties bija ar Covid-19 saistīti jautājumi, bet turpmākajos mēnešos deputātu lēmumu tvērums atguva ierasto daudzveidību.

 

DACE MELBĀRDE

(Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa/ Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”), Kultūras un izglītības komitejas (CULT) un Īpašās komitejā attiecībā uz ārvalstu iejaukšanos visos demokrātiskajos procesos Eiropas Savienībā, tostarp dezinformāciju (INGE) priekšsēdētāja vietniece, aizstājēja Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komitejā (ENVI) un Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā (ITRE).

Paveiktais Ieguvums
Kultūras un izglītības komitejā iestājās par vismaz 2% ieguldīšanu kultūrā un medijos no Atveseļošanās mehānisma. ES daudzgadu budžetā 2021. – 2027.gadam panāca būtisku kultūras programmas “Radošā Eiropa” finansējuma palielinājumu, kurā pirmo reizi paredzēts atsevišķs finansējums medijiem. Ierosināja uzsākt iniciatīvu “NEWS” jeb “ZIŅAS” – kas paredz jaunas finansējuma iespējas medijiem. Latvijas kultūras nozarei būs pieejami 2% no Atveseļošanās un noturības plāna, tostarp, 5,7 miljoni plānoti tieši mediju nozarei. Ir daudz vairāk iespēju nākamajos septiņos gados piesaistīt finansējumu no programmām “Radošā Eiropa”, “Apvārsnis Eiropai”, “Digitālā Eiropa” un citām.

Kā INGE priekšsēdētāja vietniece aktīvi strādā pie ES pasākumiem cīņai pret Krievijas, Ķīnas un citu valstu radītajiem draudiem.

 

Efektīvākas iespējas Eiropas līmenī novērst hibrīduzbrukumus, vairot sabiedrības drošumspēju un kopīgi piemērot sankcijas. Lielāka drošība un aizsardzība Latvijai.
Piedalās Eiropas ambiciozā digitālās telpas regulējuma izstrādē. Strādā pie Digitālo pakalpojumu un Digitālā tirgu regulām un pie mākslīgā intelekta attīstības nosacījumiem. Latvijas iedzīvotājiem vairāk iespēju saņemt kvalitatīvas preces un pakalpojumus, kā arī tiesības sevi aizstāvēt digitālajā vidē. Uzņēmumiem iespēja darboties drošākā un inovatīvākā Eiropas digitālajā telpā.
Strādā pie digitālajam laikmetam atbilstošas izglītības politikas un Eiropas izglītības telpas izveides. Iespējas ikvienā vecumā apgūt darbam un dzīvei nepieciešamās prasmes un zināšanas, kā arī konkurētspējīgāka izglītība Latvijā un citur Eiropā.
Kā CULT priekšsēdētajas vietniece stimulēja Latvijas pilsētu iesaisti Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 konkursā un praktiski atbalstīja Latvijas pilsētas, kas gatavoja pieteikumus.

Deviņas Latvijas pilsētas sagatavojušas pieteikumus konkursa pirmajai kārtai, četras no tām izvirzītas nākamajai kārtai.

 

 

ROBERTS ZĪLE

(Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa/ Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”), Ekonomikas un monetārās komitejas (ECON), Transporta un tūrisma komitejas (TRAN) un  Nodokļu jautājumu apakškomitejā (FISC) loceklis, aizstājējs Budžeta komitejā (BUDG).

Paveiktais Ieguvums
Politiskās grupas izvirzītais atbildīgais deputāts ES daudzgadu budžeta 2021. – 2027.gadam kontaktgrupā EP priekšsēdētāja vadībā. Pārstāvētas Latvijas intereses, tostarp lauksaimniecības, kohēzijas, “Rail Baltica” projekta kontekstā EP būtiskākajās darba grupās, piedaloties politiskajā cīņās, kuras vainagojušās Latvijai pieejamos vairāk kā 10 miljardos eiro nākamajā septiņgadē.

 

Politiskās grupas izvirzītais līderis Atveseļošanās un noturības mehānisma EP darba grupā.

 

Līdzdarbojoties ar citu EP frakciju līderiem, regulāri aizstāv Latvijas intereses institucionālā  dialoga sēdēs ar Eiropas Komisijas atbildīgajām amatpersonām, tostarp komisāriem.

Politiskās grupas izvirzītais atbildīgais deputāts, atzinuma vadītājs un ēnu ziņotājs Atveseļošanas un noturības mehānisma regulas izveidē. Kritizējot Latvijas atveseļošanās plāna izstrādi ar aicinājumu to pārstrādāt, panākts iespējami lielākais neatmaksājamo atveseļošanās mehānisma grantu pieteikums, kas sekmēs Latvijas finansiālo pēcpandēmijas atkopšanos ar piesaistītu lielāku finanšu apjomu.
“Rail Baltica” dzelzceļa projekta svarīgākā Eiropas infrastruktūras un savienošanas instrumenta (CEF) izstrādes EP ēnu ziņotājs; “Rail Baltica” atbalsta grupas sēžu vadītājs. Asās politiskās cīņās starp ES lēmējinstitūcijām izcīnīta iespēja papildu “Rail Baltica” finansējumam CEF ietvaros.

Avots – EP birojs Latvijā.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.