logo

NA pauž gandarījumu, ka tiks pārtraukta TUA izsniegšana pret nekustamā īpašuma iegādi

30.09.2021 Laima Melkina Latvijā

Par spīti tam, ka daļa koalīcijas ilgstoši atbalstījusi termiņuzturēšanās atļauju (TUA) tirdzniecību un par šo jautājumu jau gadiem trūcis vienprātības, valdība šonedēļ atbalstījusi likumprojektu, kas paredz atļauju tirdzniecības ierobežošanu.

Otrdien, 29. septembrī, Ministru kabinets vienojies par izmaiņām TUA izsniegšanā pret investīcijām. Likumprojekts paredz, ka turpmāk ārzemnieki vairs nevarēs saņemt TUA, iegādājoties nekustamo īpašumu vai bezprocentu valsts vērtspapīrus. Par šo iniciatīvu vēl jābalso Saeimai.

“Nacionālā apvienība jau daudzus gadus centusies panākt, ka tiek izbeigta bezatbildīgā TUA izsniegšana pret nekustamā īpašuma iegādi, un nu šie centieni vainagojušies panākumiem. Šī programma ir bezatbildīgas un pretvalstiskas domāšanas paraugs, kā par lētu naudu izpārdot Latvijas drošību, kultūrvidi un ilgtspējīgu tautsaimniecību,” atzīmēja Raivis Dzintars, Nacionālās apvienības vadītājs.

Vēl jūnija sākumā tika noraidīts Nacionālās apvienības priekšlikums likvidēt TUA izsniegšanu pret īpašuma iegādi vai kredītsaistībām Latvijā, negūstot Saeimas vairākuma atbalstu.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.