logo

NA pieprasa ārkārtas soļus iekšējās drošības stiprināšanai (2)

03.03.2014 Latvijā

Pēdējie notikumi Ukrainā un Krievijas agresija Krimā ir nopietni saspīlējuši starptautisko situāciju un rada potenciālu apdraudējumu Latvijas nacionālai drošībai. Atbilstoši starptautiskām tiesībām un praksei nacionālās drošības apdraudējuma situācijā, valsts var veikt ārkārtas pasākumus, un tie ir leģitīmi.

Nacionālās apvienības frakcija un valde pieņēma lēmumu aicināt valdību un Saeimu:

 • ierobežot prokremlisko kara propagandu Latvijas mediju telpā;
 • apturēt uzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas Federācijas pilsoņiem;
 • uzlabot zemessardzes aizsardzības spējas un kāpināt zemessardzes lomu iekšējās drošības stiprināšanā;
 • Latvijas valdību spert visus iespējamos soļus, lai nodrošinātu NATO spēku pastāvīgu klātbūtni Latvijas teritorijā;
 • nodrošināt maksimālu caurredzamību ārvalstu finansējumu plūsmai nevalstiskajām organizācijām, nepieciešamības gadījumos ieviešot arī ierobežojumus.

Kremļa finansēto un kontrolēto TV kanālu saturs, kas tiek retranslēts Latvijā, kļuvis par nacionālās drošības jautājumu. Atspoguļojot notikumus Krievijā un Ukrainā, šie televīzijas kanāli rada arvien lielāku pārliecību, ka ir uzskatāmi nevis par medijiem, bet gan Kremļa ārpolitikas instrumentiem. Līdz ar to praktiskie soļi šī jautājuma risināšanā meklējami jau arī ārpus mediju jomas, tas ir – izmantojot nacionālos drošības instrumentus. Tāpēc aicinām Nacionālo drošības padomi un Nacionālo drošības komisiju iesaistīties praktisko risinājumu meklēšanā. Aicinām sākt ar prokremlisko kanālu izņemšanu no programmu piedāvājuma „Lattelecom”, kura kontrolpakete pieder Latvijas valstij.

Minētos jautājumus Nacionālā apvienība rosinās izskatīt šodien koalīcijas sadarbības padomē.

Informāciju sagatavoja:
L.Ozoliņa
Visu Latvijai!-TB/LNNK preses sekretāre
tālr. 29298205
e-pasts: laila.ozolina@saeima.lv

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • ezis x

  04.03.2014 01:33

  Piekrītu visiem NA izvirzītajiem punktiem. Bet, tāpat kā iepriekšējais komentētājs, es arī domāju, ka Latvijai vajadzētu atvēlēt 2% no iekšzemes kopprodukta valsts aizsardzībai. Kas attiecas uz kara tehniku, vienīgā, kurai ir kāda nozīme Baltijas valstīs, ir raķetes.

 • Kalvis Apsītis

  03.03.2014 14:41

  Soļi ir labi un atbalstāmi. Vienīgi gribētos precizēt - ja ir minēts par zemessardzes aizsardzības spējām, tad kā būs ar Igaunijas prezidenta aicinājumu atvēlēt 2% no iekšzemes kopprodukta valsts aizsardzībai, kas ir bijis Latvijas solījums stājoties NATO? Jo Latvijai jau ir arī citas spēka struktūras arī ārpus zemessardzes (tostarp armija un policija). Es saprotu, ka gada vidū nevar mainīt budžetu - bet varbūt ir vērts padomāt par sociālām garantijām karavīriem un policistiem, kuri ilgstoši un godprātīgi kalpojuši Latvijai. Arī par armijas rezervistu apmācīšanu kaut vai ierobežotā skaitā (kā to dara Igaunijā un Somijā). Nav negods zaudēt milzīga pārspēka priekšā, bet vai Latvijas spēka struktūras spētu vismaz dažas dienas atvairīt pāris tūkstošu specvienību kaujinieku iebrukumu, kas ierodas uniformās "bez atšķirības zīmēm" - kā tas nupat notika Krimā? Sk. http://www.ir.lv/blogi/politika/postkomunistisko-zaglu-sarms

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.