logo

NA politiskās aktualitātes – Nacionālās drošības koncepcija, 2016.gada budžets, airBaltic

27.11.2015 Rihards Kols Latvijā

NA frakcijas viedokli pauž deputāts Rihards Kols

Šodienas Saeimas sēdē skatīti vairāki aktuāli jautājumi – bērnu tiesību aizsardzības likums, tiesu izpildītāju likums, kas paplašina zvērinātu tiesu izpildītāju funkcijas un uzdevumus, kā arī apstiprināta nacionālās drošības koncepcija.

Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā paredz saglabāt daudzbērnu ģimenes statusu tikmēr, kamēr vecāku apgādībā ir vismaz trīs bērni (tajā skaitā arī bērni vecumā no 18 līdz 24 gadiem, ja tie turpina mācīties). Šie grozījumi būtiski uzlabos daudzbērnu ģimeņu situāciju mūsdienu Latvijā – apzinoties esošo situāciju, kurā sabiedrības kopējas novecošanas rezultātā mūsdienu jaunieši pavada arvien ilgāku laiku, iegūstot izglītību, un tādā veidā, darba tirgū integrējoties ievērojami vēlāk, nepieciešams veidot un adaptēt normas, lai tās atbilstu šodienas realitātei. Ar šiem grozījumiem tiek ieviests papildu atbalsta mehānisms tieši daudzbērnu ģimenēm – grupai, kas pakļauta lielam nabadzības riskam.

Šodien arī apstiprināta nacionālās drošības koncepcija – dokuments, kurā noteikti valsts apdraudējuma novēršanas stratēģiskie pamatprincipi un prioritātes, kas jāņem vērā, izstrādājot jaunus politikas plānošanas dokumentus, tiesību aktus un rīcības plānus nacionālās drošības jomā. Nacionālā drošība šodienas saspīlētajā politiskajā klimatā ir neatliekams un fundamentāli nozīmīgs jautājums – situācijai pasaulē mainoties ik pa dienai, mums ir jābūt gataviem apzināt, novērst un pārvarēt draudus mūsu valsts un iedzīvotāju drošībai. To sekmīgi varēsim īstenot tikai kopīgiem spēkiem – sadarbojoties un, kvalitatīvi izprotot to, ko darām.

Tikusi arī sasaukta Saeimas ārkārtas sēde par 2016. gada budžetu 2. lasījumā. No NA puses aktuālākie jautājumi budžeta ietvaros ir atbalsts ģimenēm atvieglojumu no IIN veidā par apgādībā esošajām personām. NA virzītais risinājums ir fiskāli izdevīgāks, jo skar budžeta plānošanu ilgtermiņā, kā arī mazina ietekmi uz pašvaldību budžetiem. Būtisks arī fakts, ka par apgādājamajiem palielinājums nesamazināsies turpmākos gadus. Tāpat svarīgs panākums ir 2,3 miljonu novirzīšana “buferim”, kas kalpos kā atbalsta mehānisms bērniem no pašvaldībām – uzskatām un pievienojamies manabalss.lv notiekošajai iniciatīvai par nepieciešamību saglabāt valsts budžeta finansējumu bērnudārziem!

Viena no šīs nedēļas būtiskākajām aktualitātēm ir airBaltic jautājums. Nacionālā apvienība stingri iestājas pret Krievijā ražoto “Sukhoi” lidmašīnu iegādi. Šāda veida iepirkums ne vien būtiski iedragātu airBaltic un arī, pastarpināti, valsts reputāciju, nacionālajai aviokompānijai iepērkot lidmašīnas no valsts, pret kuru noteikta virkne sankciju, bet arī, balstoties uz precedentu, liktu piedzīvot nopietnas un regulāras tehniskas problēmas – to atzīst arī aviācijas eksperti. Uzskatām, ka esošo apstākļu un zināmo faktu kontekstā iegādāties “Sukhoi” lidmašīnas būtu Latvijas valsti un tās uzstādītos standartus pazemojoši.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.