logo

NA politiskās aktualitātes: NĪN reforma, transporta tehniskās apskates, pilsonības piešķiršana Mihailam Barišņikovam

27.04.2017 Rihards Kols Saeimā

NA frakcijas viedokli pauž deputāts Rihards Kols

Šodienas Saeimas sēdē skatīti vairāki būtiski jautājumi, un uz dažiem no tiem vēlos vērst īpašu uzmanību.

Viens no svarīgākajiem šodienas lēmumiem, kas nopietni ietekmē daudzus Latvijas iedzīvotājus – nodot tālākai skatīšanai komisijās grozījumus Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā, kas paredz iesaldēt nekustamo īpašumu kadastrālās vērtības saistībā ar nodokļu politikas pārskatīšanu, kamēr tiks atrasts piemērots risinājums nekustamā īpašuma nodokļa noteikšanai. Nekustamā īpašuma nodokļa jautājums šobrīd ir ārkārtīgi sāpīgs un aktuāls jautājums daudziem Latvijas iedzīvotājiem, tāpēc mums ir jārod pieņemams un sabalansēts risinājums, kas ļautu gan iedzīvotājiem maksāt taisnīgu un samaksājamu nekustamā īpašuma nodokli – nedrīkst rasties situācija, kurā tiek veicināts nodokļu parāda pieaugums -, gan arī vienlaikus neradītu pārlieku milzīgu iztrūkumu pašvaldību budžetos

Nacionālā apvienība virzīs jaunu nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanas kārtību – trīs komponenšu modeli, kurā vienīgais vai dzimtas mājoklis jāatbrīvo no nodokļa līdz noteiktam kvadrātmetru skaitam vai īpašuma vērtībai, un kurā īpašuma kadastrālajai vērtībai būs ievērojami mazāka nozīme. Esošā NĪN aprēķināšanas kārtība tiek izmantota nesamērīgi un netaisnīgi, un rada nopietnas problēmas iedzīvotājiem, īpaši ar dzimtas mājām, kuru nodokli šobrīd samaksāt nav spējīgi ļoti daudzi. Šo virzīsim tālākai apspriešanai un ceram, ka mūsu priekšlikums gūs atbalstu un nekustamā īpašuma nodokļu jomu izdosies sakārtot pieņemamā un iedzīvotājiem draudzīgā veidā.

Galīgajā lasījumā šodien atbalstījām grozījumus Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības likumā, ar kuru plānots nodrošināt Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonā teritorijas plānojumā norādīto vēsturisko parku, dārzu un kapsētu teritoriju aizsardzību. Likumprojekts paredz, ka Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonā nav pieļaujami tādi transporta un inženierkomunikāciju infrastruktūras projekti vai pārveidojumi, kuru rezultātā tiek neatgriezeniski zaudētas vēsturisko parku, dārzu un kapsētu kultūrvēsturiskās vērtības un teritorija – šo teritoriju funkcijas maiņa vai neatbilstoša izmantošana nav pieļaujama, jo tā neatbilst kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanas mērķiem. Ar šo likumprojektu mūsu vēstures un kultūras liecību aizsardzību un dodam papildu garantijas mūsu nemainīgajai apņēmībai saglabāt mūsu kultūrvēsturisko mantojumu Rīgā.

Tāpat galīgajā lasījumā šodien arī skatījām un atbalstījām grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, lai tā uzlabotu pārtikas aprites kontroli. Likuma grozījumi paredz, ka, izskatot prasības uztura bagātinātājiem, turpmāk būs jāveido saraksts ar izmantošanai pārtikā aizliegtajiem un ierobežotajiem produktiem. Tāpat arī grozījumi paredz papildināt Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) funkcijas. Kopumā, ar šiem grozījumiem būtiski pilnveidojam pārtikas aprites uzraudzības regulējumu un vienlaikus ieviešam arī Eiropas Savienības prasības pārtikas aprites uzraudzības jomā.

Šodien otrajā lasījumā atbalstījām grozījumus likumā “Ceļu satiksmes likumā”, lai jaunām automašīnām līdz četru gadu vecumam tehnisko apskati varētu veikt ik pēc diviem gadiem. Šie grozījumi rosināti pēc iedzīvotāju kolektīvā iesnieguma saņemšanas, aicinot noteikt, ka jaunām automašīnām tehniskā apskate pirmos četrus gadus būtu jāveic reizi divos gados. Grozījumi paredz, ka, līdzīgi kā Norvēģijā, Lietuvā, Vācijā, Igaunijā un citur, iepriekš nereģistrētam vieglajam automobilim valsts tehnisko apskati veic ne vēlāk kā divus gadus pēc reģistrācijas Latvijā. Otrā tehniskā apskate būs jāveic ne vēlāk kā divus gadus pēc pirmreizējās apskates. Savukārt, sasniedzot četru gadu vecumu, turpmākās tehniskās apskates šādām automašīnām būs jāveic katru gadu. Esam gandarīti, ka sabiedrības iniciatīva – vairāk nekā 10 tūkstošu Latvijas pilsoņu Saeimai iesniegtais iesniegums – ir guvusi atbalstu Saeimā, tā pierādot gan iedzīvotāju vēlmi, gan iespējas faktiski iesaistīties Latvijas likumdošanas veidošanā.

Un noslēgumā – par šodienas lēmumu piešķirt Latvijas pilsonību Mihailam Barišņikovam. Pilsonības piešķiršana Mihailam Barišņikovam ir liels gods – viņš ar milzīgiem mākslinieciskajiem nopelniem nesis Latvijas vārdu pasaulē un bagātinājis mūsu kultūru ar izciliem mākslas meistardarbiem gan baletā, gan citās tēlotājmākslās. Barišņikova kungs pārstāv visas tās vērtības, ko pārstāv arī Latvijas valsts un tauta, un viņa pilntiesīga pievienošanās Latvijas pilsoņu pulkam ir patiešām liels un mums visiem gandarījumu sniedzošs notikums.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.