logo

NA politiskās aktualitātes – patriotisma nedēļa, Valsts prezidenta iesniegtie grozījumi un brīvprātīgā darbs

12.11.2015

NA frakcijas viedokli pauž deputāts Rihards Kols

Atskatoties uz šodienas Saeimas sēdi, no NA puses vēlētos izcelt, mūsuprāt, būtiskākās aktualitātes. Šodien, atšķirībā no ierastajām Saeimas sēdēm, skatījām Valsts prezidenta iesniegtos priekšlikumus; tāpat nozīmīgi jautājumi – grozījumi Krimināllikumā, kā arī Biedrību un nodibinājumu likumā.

Šodien atbalstījām Valsts prezidenta iesniegtos grozījumu kompleksu, kas paredz pilnveidot valsts augstāko amatpersonu un institūciju rīcību un efektivitāti valsts ārēja apdraudējuma gadījumā. Grozījumi Nacionālās drošības likumā, Nacionālo bruņoto spēku likumā un Ministru kabineta iekārtas likumā, kas īpaši aktuāli šodienas saspringtajos ģeopolitiskajos apstākļos, ļaus efektīvāk novērst valsts drošības apdraudējumus, gan precizējot kara laika definīciju, gan atrunājot amatpersonu funkcijas un pilnvaras valsts apdraudējuma gadījumā. Grozījumi vērsti uz ātru un efektīvu sadarbību un informācijas apmaiņu apdraudējuma gadījumā, un ir apsveicams papildinājums, kas kompleksi palīdzēs aizsargāt mūsu valsts suverenitāti no ārējiem draudiem.

Tāpat šodien pēdējā lasījumā atbalstīts grozījums Biedrību un nodibinājumu likumā, lai nodrošinātu brīvprātīgā darba orgnizēšanu biedrībās un nodibinājumos. Līdz šim brīvprātīgā darba organizāciju regulējuši vairāki atsevišķi likumi, taču līdz ar to, ka ir izstrādāts likumprojekts “Brīvprātīgā darba likums”, nepieciešams ieviest vienotu regulējumu brīvprātīgā darba veikšanas jomā.

Trešajā lasījumā šodien pieņemti grozījumi Krimināllikumā, paredzot pagarināt papildsoda – probācijas uzraudzības – piemērošanas termiņu līdz pieciem gadiem gadījumos, kad persona ir vainīga noziedzīga nodarījuma izdarīšanā pret tikumību vai dzimumneaizskaramību. Šobrīd maksimālais papildsoda piemērošanas termiņš ir pārāk īss un tā laikā nav iespējams pilnvērtīgi īstenot probācijas programmas mērķu sasniegšanu – sociālās uzvedības korekciju. Grozījumi ir atbalstāmi, jo nodrošina sabiedrības drošības un aizsardzības mehānismu pastiprināšanu.

Ar Latvijas valsti un tās interesēm ari šodien vēlētos noslēgt atskatu uz šodienas un šīs nedēļas aktualitātēm. Kā zināms, šī nedēļa Latvijai iekrāsojas sarkanbaltsarkano karogu krāsā – pienākusi mūsu patriotisma nedēļa, kurā atzīmējam gan Lāčplēša dienu, pieminot mūsu brīvības cīnītājus, gan svinam mūsu valsts dibināšanas 97. gadadienu. Šajā valstiski nozīmīgajā nedēļā vēlos teikt paldies visiem tiem, kas savu dzīvi un nākotni saista ar Latvijas valsti. Tāpat kā mēs paļāvāmies uz mūsu brīvības cīnītājiem nosargāt un celt mūsu valsti, tāpat šodien paļaujamies uz jums – tiem, kas sargās, godās un cels mūsu valsti.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.