logo

NA RD frakcija aicina pārskatīt lēmumu par Nilam Ušakovam piešķirto pielaidi valsts noslēpumam (1)

12.05.2016 Evija Vaikina Pašvaldībās

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) Rīgas domes (RD) frakcija uzskata, ka nacionālajai drošībai ir būtiski, lai pašvaldības vadītājs būtu lojāls un uzticams Latvijas valstij. Vēl jo svarīgāk šādu prasību ir attiecināt uz Rīgas domes priekšsēdētāju, kuram jāvada Latvijas galvaspilsētas pašvaldība. Kā zināms, lai ieņemtu Rīgas domes priekšsēdētāja amatu, ir nepieciešama pielaide valsts noslēpumam.
Pēdējā laikā plašsaziņas līdzekļos ir publicēti RD priekšsēdētāja Nila Ušakova izteikumi par to, ka Latvijai par iespēju svinēt 4. maiju (LR Neatkarības atjaunošana dienu) un 18. novembri (LR Proklamēšanas dienu) būtu jāpateicas Padomju armijai (tās nosaukums līdz 1946. gadam – Sarkanā armija, kas bija viena no padomju okupācijas realizētājām Latvijā).

Tāpat N.Ušakovs sociālajos tīklos publicēja karikatūru, kurā acīmredzami tika izsmiets okupācijas fakts un PSRS okupācijas radītās sekas Latvijā, jo karikatūra sasaucās ar PSRS okupācijas radīto zaudējumu aprēķināšanas komisijas darbu un tās secinājumiem.

NA vērš uzmanību arī uz to, ka joprojām nav lauzts sadarbības līgums starp RD priekšsēdētāja Nila Ušakova vadīto politisko partiju “Saskaņa” un Kremļa valdošo partiju “Vienotā Krievija”, kuras vadībā Krievija īsteno Krimas aneksiju, militāru iebrukumu Ukrainā, kā arī hibrīdkaru pret ES dalībvalstīm, tai skaitā – Latviju.
NA RD frakcija ir vērsusies pie Satversmes aizsardzības biroja vadītāja Jāņa Maizīša ar lūgumu izvērtēt, vai N.Ušakovs joprojām var saņemt pielaidi valsts noslēpumam.
Tāpat frakcija ir nosūtījusi iesniegumu Drošības policijai, aicinot izvērtēt, vai N.Ušakova rīcība un izteikumi neliecina par PSRS īstenotā genocīda pret Latvijas tautu noliegumu.

Informāciju sagatavoja:
Evija Vaikina
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes deputātu frakcijas referente

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • ezis x

    16.05.2016 01:52

    Pie pielaiž Ušakovu valsts noslēpumiem, tad tikpat labi varētu pielaist arī Vešņakovu. Abi ir līdzīgi putni.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.