logo

NA RD frakcija: atbildība par situāciju uz Vanšu tilta jāuzņemas Rīgas domes vadībai

08.03.2018 Evija Zepa Pašvaldībās

Vanšu tilta kāpņu avārijas stāvoklis ir vēl viens apliecinājums tam, ka Latvijas galvaspilsētā satiksmes un transporta nozare ir slikti pārvaldīta. Pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētājs gadiem ilgi nav izsludinājis konkursu uz RD Satiksmes departamenta direktora amatu, lai izraudzītos kompetentu profesionāli, bet tā vietā vienu pēc otra ieceļ “pienākumu izpildītājus”, kurus atrod pēc politiskās uzticamības pieejas.

Nedēļas sākumā “Pilsēta cilvēkiem” facebook lapā un medijos parādījās informācija par to, ka Vanšu tiltu ir skāris spēcīgs bojājums – nobrukusi gājēju trepju nesošā konstrukcija. Būvniecības Valsts kontroles birojs ir apsekojis Vanšu tiltu un secinājis, ka pastāv iespēja, ka tas turpinās brukt arī turpmāk. Ņemot vērā to, ka tilta uzturēšana ir Rīgas pašvaldības – pilsētas būvvaldes un Satiksmes departamenta kompetencē – Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” Rīgas domes frakcijas deputātiem rodas jautājums, kāpēc ilgstoši netika veikta tilta apkope un atjaunošana? Vai jāsagaida nelaimes gadījumi un iedzīvotāju upuri, kas radušies atbildīgo iestāžu nolaidības rezultātā?

NA frakcijas deputāts Jurģis Klotiņš no RD Satiksmes un transporta komitejas vērš uzmanību uz to, ka satiksmes nozare Rīgā ir ļoti slikti pārvaldīta: “Vanšu tilta brukšana nav vienīgais gadījums, kas uz to norāda. Kā var būt tā, ka pilsēta par miljoniem eiro atjauno segumu uz ietvēm centra ielās, kur daudzi posmi ir labā stāvoklī, bet tajā pašā laikā ar remontu nenovērš cilvēku dzīvībai bīstamu situāciju pie Vanšu tilta kāpnēm?” Problēmas satiksmes nozarē Rīgas pašvaldībā ir sistemātiskas. Frakcijas deputāti uzskata, ka viens no iemesliem, kāpēc šādas situācijas tiek pieļautas, ir tas, ka departamenta vadībā tiek iecelti cilvēki, kas ir politiski uzticami Rīgas domes pozīcijas partijām – nevis atklātā konkursā izvēlēti kompetentākie profesionāļi, kas tiešām būtu spējīgi kvalitatīvi vadīt šo nozīmīgo nozari.

NA frakcijas Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti atklātā vēstulē prasīs Rīgas domes priekšsēdētājam mēneša laikā izsludināt konkursu uz RD Satiksmes departamenta direktora amatu un veikt funkciju auditu, lai uzlabotu Rīgas pilsētas transporta būvju apsekošanu.

Informāciju sagatavoja:
Evija Zepa
Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Frakcijas referente

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.