logo

NA RD frakcija: Nils Ušakovs sistemātiski pārkāpj likumu!

30.08.2016 Pašvaldībās

Šodien, 30. augustā, tika sasaukta kārtējā ārkārtas Rīgas domes sēde. Likuma “Par pašvaldībām” 27.pantā noteikts, ka “Domes kārtējās sēdes sasauc priekšsēdētājs ne retāk kā reizi mēnesī, nosakot sēdes norises laiku, vietu un izsludinot darba kārtību”. Jau otro mēnesi pēc kārtas Rīgas domē nav notikusi neviena kārtējā domes sēde – pēdējo reizi tāda tika sasaukta šī gada 7. jūnijā.

Nacionālās apvienības frakcijas deputāti norāda, ka šādā veidā Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs sistemātiski pārkāpj likumu. Deputātiem regulāri netiek dota iespēja laicīgi iepazīties ar izskatāmajiem jautājumiem – šajā sasaukumā ir notikušas 44 kārtējās domes sēdes un 37 ārkārtas sēdes, no kurām 3 ir bijušas svētku sēdes, bet 7 – opozīcijas rosinātas.

Nacionālās apvienības deputāti uzskata, ka šāda situācija turpmāk vairs nav pieļaujama, tāpēc šīs dienas domes sēdē balsojumā nepiedalīsies. NA frakcija lūgs Nilam Ušakovam sniegt oficiālu skaidrojumu par to, kādēļ izveidojusies šāda situācija. Tāpat frakcija vērsīsies arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, lai lūgtu izvērtēt domes priekšsēdētāja rīcību, divus mēnešus pēc kārtas nesasaucot nevienu kārtējo domes sēdi.

Informāciju sagatavoja:
Evija Vaikina
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes frakcijas referente

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.